Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER Nejat Babür

Anel Grup'un Yeni Mekanik...

"Mekanik Sistemlerin Doğru Kurgulanması Hayati Önemde"

Anel Grup Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Batukan, "Mekanik sistemler, doğru yapılmadığı sürece insan hayatı ve sağlığını olumsuz etkileyebiliyor. Bu nedenle binalarda kullanılan mekanik sistemler, insan hayatı ve sağlığı için büyük önem taşıyor" dedi

yapi.com.tr
"Mekanik Sistemlerin Doğru Kurgulanması Hayati Önemde"

Binalardaki ısıtma, soğutma, sıhhi tesisat, havalandırma gibi sistemleri kullanım amaçlarına göre bütünsel olarak belirleyen ve işlevsel hale getiren mekanik çalışmalar, yapıların olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Bir binada sistemlerin bütünsel ve işlevsel olarak birbiri ile uyumlu çalışmasını sağlayan mekanik sistemlerin, tesis tiplerine ve kullanım amaçlarına göre belirlenmiş olması gerekiyor. Doğru kurgulanmadığı ve yapılmadığı taktirde insan hayatı ve sağlığını olumsuz etkileyebilen mekanik sistemler, insan hayatı ve sağlığı için büyük önem taşıyor.

Anel Grup, elektrik mekanik hizmetlerinin yanısıra, büyük projelere, sıhhi tesisat ve altyapı borulama çalışmasından, yangınla mücadeleye kadar, çeşitli mekanik alanlarda da katkı sağlayan çözümler gerçekleştiriyor. Grup, Azerbaycan’da Ganjlik Mall ve Bakü Olimpiyat Stadyumu’na, Katar’da Araştırma Geliştirme Merkezi ve Hamad Uluslararası Havalimanı projelerinde verdiği mekanik taahhüt hizmetiyle Türkiye’deki başarısını yurt dışına da taşıdı.

"Hedefimiz Anel Grup’u Daha Geniş Coğrafyalara Taşımak"

Kaliteli, hızlı ve etkin yönetim ile Türkiye’de gerçekleştirdikleri başarılı çalışmaları yurt dışında da devam ettirdiklerini belirten Anel Grup Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Batukan, gerçekleştirdikleri projeler hakkında şunları söyledi:

“Türkiye’de St. Regis Oteli, 42 Maslak, İş GYO Tuzla Ticaret Merkezi ve İzmir Mavibahçe Alışveriş Merkezi gibi projelerde verdiğimiz mekanik taahhüt hizmetini Azerbaycan ve Katar’a da taşıdık. Azerbaycan’da Ganjlik Mall ve Bakü Olimpiyat Stadyumu projelerinde, Katar’da ise Araştırma Geliştirme Merkezi ve Hamad Uluslararası Havalimanı projelerinde yer aldık.  Anel Grup olarak, Bakü şehrinin en büyük alışveriş merkezi olacak Ganjlik Mall’a ısıtma-soğutma, havalandırma, sıhhi tesisat, yangından korunma, gazlı söndürme gibi bir alışveriş merkezinde olması gereken tüm mekanik sistemleri uyguladık.  

68 bin seyirci kapasiteli Bakü Olimpiyat Stadyumu’nda ise mevcut mekanik sistemlere ek olarak çim sulama ve dış saha altyapı sistemleri tesisatlarını kullandık. Katar Araştırma Geliştirme Merkezi projesinde de mekanik tesisat iş paketlerine ilaveten laboratuvar gaz sistemleri de olduğu için farklı kontrol sistemlerini uyguladık. Hedefimiz bundan sonra da yaptığımız başarılı hizmetlerle Anel Grup’un kaliteli hizmet anlayışını daha geniş coğrafyalara taşımak”.


“İşimiz İnsan Hayatı Kadar Önemli”

Mekanik sistemlerin doğru yapılmadığı taktirde insan hayatı ve sağlığını olumsuz etkilediğine işaret eden Batukan, sözlerine şöyle devam etti:

“Yatırımcılar, doğru kurulmamış sistemlerin gereksiz enerji maliyetlerini çoğu zaman önceden tahmin edemiyor. Tecrübeli ve uzun süre birlikte çalışmış insanların yaptıkları işlerin sonuçları her zaman daha iyi sonuç veriyor. Bizim yaptığımız tesisler çok uzun yıllar yaşıyor. İçindeki çalışanlar ve ziyaretçileri ile tesisin hizmet şekline göre binlerce, hatta bazı tesislerde milyonlarca kişiye hizmet sunuluyor. Yaptığımız işin önemi o tesislerden yararlanan insanların hayatı ve sağlıkları ile ilgili. Bu nedenle işimiz insan hayatı ve sağlığı kadar önemli”.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mekanik-sistemlerin-dogru-kurgulanmasi-hayati-onemde_130744.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!