Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mekansal Strateji Planı İçin Çalışmalar Başladı

2019 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Mekansal Strateji Planı için çalışmalara başlanıldığını söyledi.

yapi.com.tr/AA
Mekansal Strateji Planı İçin Çalışmalar Başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TBMM Genel Kurulunda, bakanlığının bütçesine ilişkin yaptığı konuşmada, bakanlığın, etkin bir atık yönetiminin sağlanması, verimli, entegre bir atık sisteminin ve ulusal çevre sektörünün oluşması için yoğun mesai harcadıklarını söyledi.

81 ile millet bahçesi
Millet Bahçelerinin 81 ilde hayata geçirilmesi için çalıştıklarını söyleyen Kurum, arazi ihtiyacı olan iç ve dış yatırımların önünü açacak Türkiye Mekansal Strateji Planı'nın çalışmalarına başlanıldığını ifade etti.

442 bin yapı yıkıldı
Türkiye'de 592 bin adet konut ve işyerini "Riskli Yapı" statüsünde yenilediklerini söyleyen Kurum, bunlardan 442 bin adet bağımsız bölümün yıkımının sağlandığını ifade etti.

Bakan Kurum, "Tüm bu kentsel dönüşüm çalışmaları ile öncelikle şehirlerimizin afet risklerine karşı dayanıklı olması amaçlanmış, bununla birlikte kentlerimizin sosyal yapısını, kültürünü odak alarak, yatay mimariyi esas alacak planlama ve tasarım odaklı, kente değer katacak projeler oluşturulması amaçlanmaktadır'' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mekansal-strateji-plani-icin-calismalar-basladi_169283.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!