Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Melen'de Yeni İddia: 'Verilen Su Yeşilçay'ın'

Melen suyunun, deneme amaçlı olarak 20 Ekim'den itibaren Ömerli Barajı'na geldiğini ve musluklardan akmaya başladığı belirtilirken, projede görev alan mühendislerden Akif Yalın , bunun mümkün olmadığını öne sürdü.

Cumhuriyet Gazetesib>Melen suyunun, deneme amaçlı olarak 20 Ekim'den itibaren Ömerli Barajı'na geldiğini ve musluklardan akmaya başladığı belirtilirken, projede görev alan mühendislerden Akif Yalın, bunun mümkün olmadığını öne sürdü. Yalın, şu an Ömerli Barajı'na verilen suyun Melen Çayı'ndan değil, Yeşilçay'dan geldiğini, Melen Çayı'nın boru hattının daha tamamlanmadığını iddia etti.

Yetkililer, Melen ile Yeşilçay sistemi arasında yapımı tamamlanan 105 kilometrelik boru hattındaki kapakların 20 Ekim'de açıldığını, pompa istasyonuna yönlendirilen, ardından terfi deposuna ve boru hattına kontrollü bir şekilde verilen suyun Ömerli Barajı'na ulaştığını belirttiler. Projede görev almış mühendislerden Akif Yalın ise 20 Ekim'de Şile-Ağva arasındaki 15 km'lik boru hattına gittiğini ve buradaki çalışmanın hâlâ bitirilmediğini gördüğünü söyledi. Şu an Ömerli'ye Yeşilçay'dan, 1-2 yıl önce yapılan boru hattından su verildiğini öne süren Yalın, "Melen'den su gelmesi henüz mümkün değil. Daha boru hatları tamamlanmamış gözlerimle gördüm. 1-2 günde de bitecek gibi değil" dedi.

Bu arada İstanbul'daki barajlardaki doluluk oranı dün itibarıyla yüzde 10.85'e düştü. Büyükçekmece'de ishale hatlarında yapılacak bakımçalışmalarından dolayı bugün saat 07.30 ile 23.30 saatleri arasında ilçeye su verilemeyecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/melende-yeni-iddia-verilen-su-yesilcayin_57015.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!