Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Mera Arazileri Satılmasın

Maliye Bakanlığı’nın Balıkesir Gönen’deki mera arazilerini ihaleyle satışa çıkartması yurttaşların büyük tepkisine yol açtı. CHP Balıkesir Milletvekili Akın, “Bu satışları derhal iptal ettirelim” dedi.

yapi.com.tr
Mera Arazileri Satılmasın

Maliye Bakanlığı’nın Balıkesir Gönen’de köylünün mera olarak kullandığı, Hazine arazisini ihaleyle satışa çıkartması yurttaşların büyük tepkisine yol açtı. Yurttaşların mera olarak kullandığı 30 dönümlük arazinin ilk 14 dönümü 20 Haziran’da açık artırma usulü ile satışa çıkacak olmasına bir tepki de CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’dan geldi.

Meraların ihale yoluyla satışa çıkarılmasına izin vermeyeceklerini vurgulayan Akın, “Balıkesir Milli Emlak Müdürlüğü’nün ilana çıktığı ‘hali arazi’, ‘çalılık’, ‘ham toprak’ vasfındaki arazilerin vasıflarının tekrar değerlendirilmesini istiyoruz” dedi.

Mera alanları daralıyor
Akın, “Bu araziler mahalle sakinlerinin dedelerinden kalan ve devlete bağışladığı araziler. Kimin malını kime satıyorsunuz diye sormazlar mı? Gelin bu soruna bir an önce çözüm bulalım. Bu satışları derhal iptal ettirelim” diye konuştu.

Birgün'de yer alan habere göre bu vasıftaki arazilerin mera komisyonunun görüşü olmadan satışa çıkarılmaması gerektiğini açıklayan Ahmet Akın, “Balıkesir’in mera alanları daralıyor. Milli Emlak Müdürlüğü’nün çok sayıda satışa çıkardığı bu araziler ile ilgili Mera Komisyonun görüşleri alındı mı? Bu araziler mera komisyonunun görüşü alınmadan, parsel parsel satışa çıkarılması şeytani bir fikirdir. Bu satış kararları derhal geri çekilmelidir” şeklinde sözlerini sonlandırdı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mera-arazileri-satilmasin_173271.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!