Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mesa’dan 45 Milyon Dolarlık Hastane

1969 yılından bu yana inşaat sektöründe faaliyet gösteren Mesa Mesken Sanayii’nin sağlık sektöründeki ilk adımı olan Mesa Hasta

Hürriyet
Mesa’dan 45 Milyon Dolarlık Hastane

br/>
1969 yılından bu yana inşaat sektöründe faaliyet gösteren Mesa Mesken Sanayii’nin sağlık sektöründeki ilk adımı olan Mesa Hastanesi 27 Aralık pazartesi gününden itibaren hasta kabul etmeye başlıyor.

Toplam 45 milyon dolar yatırıma mal olan 100 yatak kapasiteli hastane, Ankara Söğütözü’nde 13 bin metrekarelik bir arsa ve toplam 24 bin mekrekarelik bir inşaat alanı üzerinde bulunuyor. Yatırım, Mesa öz kaynaklarının yanısıra Dünya Bankası’nın bir kolu olan International Finance Corporation (IFC) tarafından sağlanan finansman desteğiyle de gerçekleştiği vurgulanırken, bu finansmanın, IFC’nin Türkiye’de bir sağlık kuruluşuna verdiği ilk destek olmasına da dikkat çekiliyor. Mesa Hastanesi’nin tıbbi anlamda çağdaş teknolojilerle donatıldığı dile getirilirken, hastanede genel dahiliyeden kadın sağlığına, ortopedi ve travmotolojiden kardiyolojiye, psikayatriden beyin cerrahiye kadar bütün branşlarda hasta kabul edilebildiği belirtiliyor.

Hastanenin tüm tıbbi departmanlarının güncel teknoloji ekipmanları ile donatıldığı ifade edilirken, tıbbi ekipmanların kontrollerinin, bakımlarının ve kalibrasyonlarının bilgisayar otomasyonu ile izlenmekte olacağının altı çiziliyor. Radyoloji departmanında rutin tetkiklerin yapıldığı cihazların yanısıra ileri görüntüleme tetkiklerinin yapılabildiği Manyetik Rezonans Görüntüleme ve Multislice Bilgisayarlı Tomografi cihazlarının da bulunduğu ifade edilirken, bu cihazlara ait filmlerin arşivlenebildiği PACS sistemi ile hastaların tüm tıbbi kayıtlarının güvenli ve hızlı erişilebilecek şekilde kaydedilip saklanabildiği de belirtiliyor.

ABD Mimarlar Birliği ödül verdi

MESA Hastanesi’nin mimarisinin, hastaların içeri girdiği andan itibaren en kısa sürede istediği bölüme ulaşmaları için planlandığı kaydedilirken, binanın Ankara’da hastane olarak inşa edilen tek yapı olduğunun altı çiziliyor. Ayrıca binanın, işlevselliği, uluslararası standartlara uygunluğu, geniş ve konforlu yaşam alanları sunması nedeniyle kullanıcılara birçok kolaylık sağladığı belirtilerek, dünya standartlarındaki çağdaş mimarisinin de ABD’de ‘Amerikan Mimarlar Birliği’ ve ‘Modern Healthcare Journal’ tarafından ödüle layık görüldüğü dile getiriliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mesadan-45-milyon-dolarlik-hastane_22013.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!