Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Meslek Odaları: Enerji Türk Zirvesi Meslek Örgütleri Yok Sayılarak Düzenlendi

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Çevre Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası ve Maden Mühendisleri Odası, ''79. Enternasyonal İzmir Fuarı kapsamında bugün başlayacak olan Enerji Türk Zirvesi'nin, enerji alanındaki meslek örgütleri yok sayılarak düzenlendiğini'' savundu.

yapi.com.tr / AA
Meslek Odaları: Enerji Türk Zirvesi Meslek Örgütleri Yok Sayılarak Düzenlendi

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Çevre Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası ve Maden Mühendisleri Odası, ''79. Enternasyonal İzmir Fuarı kapsamında bugün başlayacak olan Enerji Türk Zirvesi'nin, enerji alanındaki meslek örgütleri yok sayılarak düzenlendiğini'' savundu. TMMOB Çevre, Elektrik ve Maden Mühendisleri Odası yönetim kurulları, 79. Enternasyonal İzmir Fuarı kapsamında bugün başlayacak olan Enerji Türk Zirvesi'ne ilişkin ortak yazılı açıklama yaptı.
    
''Tek Sesli Enerji Zirvesine Hayır'' başlıklı açıklamada, 79. Enternasyonal İzmir Fuarı kapsamında bugün başlayacak olan Enerji Türk Zirvesi'nin enerji alanındaki meslek örgütleri yok sayılarak düzenlendiği öne sürüldü.
    
Zirve programında, yenilenebilir enerji kaynaklarına ilişkin konuların ön plana çıktığının görüldüğü kaydedilen açıklamada, ''Ülkemizdeki en büyük fuarlardan biri kabul edilen 79. Enternasyonal İzmir Fuarı'nın ana teması olarak 'enerji'nin belirlenmesi ve yenilebilir enerji kaynaklarına ilişkin enerji politikalarının masaya yatırılacak olması sevindiricidir. Ancak söz konusu zirveye konunun uzmanı meslek örgütlerinin çağrılmamış olması bu etkinliğe gölge düşürmüştür'' denildi.

Yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği konularında meslek odaları ve üniversiteler bünyesinde önemli çalışmalar yapıldığı ifade edilen açıklamada, bu çalışmaların enerji politikalarının belirlenmesinde yıllardır göz ardı edildiği öne sürüldü. Açıklamada, Enerji Türk Zirvesi'nin özel sektörün görüşlerinin, önerilerinin ve taleplerinin dinleneceği, farklı çıkar gruplarının çatışmalarına çözüm bulunmaya çalışılacağı bir etkinlik olmaktan öteye geçemeyeceği savunuldu.

ETİKETLER: kurum enerji
http://www.yapi.com.tr/haberler/meslek-odalari-enerji-turk-zirvesi-meslek-orgutleri-yok-sayilarak-duzenlendi_82440.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!