Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Metro Eleştirilerine Kocaoğlu'ndan Yanıt

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yıllardır bitmeyen metro konusunda yapılan eleştirileri, "yıpratma kampanyası" olarak yorumladı.

Milliyet Gazetesi
Metro Eleştirilerine Kocaoğlu'ndan Yanıt

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yıllardır bitmeyen metro konusunda yapılan eleştirileri, "yıpratma kampanyası" olarak yorumladı. Aliağa-Menderes Raylı Sistemi’nde, Kamu İhali Kurumu ve İdare Mahkemesi’nin durdurma kararları olduğunu belirten Kocaoğlu, şu bilgileri verdi: "Güneyde trenler çalışıyor. Kuzeyde de iş akdini feshettiğimiz konularda, Devlet Demiryolları’nın ihtisas konusu olan projelerinin hepsinde ihaleye çıkıldı. Aliağa-Menderes’i toparlıyoruz, sıkıntımız yok. Çok kısa zamanda güneyde banliyö deneme seferlerinin, yılbaşı gibi de kuzeyde deneme seferlerinin başlayacağına inanıyoruz. Ege Üniversitesi Hastanesi-Bornova Merkez ve Üçyol-Üçkuyular metro hatlarında gerekli çalışmaları yapıyoruz. Üçyol-Üçkuyular hattında şansızlık oldu. İki müteahhitle ciddi sorunlar yaşadık. Gereğini de tüm yasal çerçevede yapıyoruz."

İzmir’in pek çok yerini adeta şantiyeye çeviren, hem esnafı hem de vatandaşı mağdur eden gecikmeler nedeniyle yapılan eleştirileri, "kentin moralini bozucu" açıklamalar şeklinde değerlendiren Kocaoğlu, şöyle devam etti: "Maksat dışı, konunun özünün dışındaki açıklamalar bizi üzüyor. Ama biz beş yıldır bu haddini aşan açıklamaların mücadelesini veriyoruz. Bunu dedikoduyla değil, daha fazla çalışarak, daha fazla iş başararak veriyoruz. Kentin moralini bozmaya yönelik çabalar var. Mutlaka içinden ders alacağım konular da çıkıyor, onların da gereğini yapıyorum ama bir kaşık suda fırtına yaratmanın bu kente faydası yok."

"Şu kriz ortamında moral bozmamalı"

Büyükşehir Belediyesi olarak ev ödevlerini bitirmek üzere olduklarını, önümüzdeki bir ayda İzmir’i zıplatacak projelerini açıklayacaklarını da kaydeden Kocaoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: "Şu kriz ortamında pozitif enerji salgılamak lazım. Kentin, kente iş yapmak için gelen girişimcilerin morale ihtiyacı var. Eleştiriler, bunu engelleyecek dozda olmamalı."

http://www.yapi.com.tr/haberler/metro-elestirilerine-kocaoglundan-yanit_71044.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!