Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Metro için Akıllı Depo

Aliağa-Menderes Projesi'nin en önemli ayaklarından biri sayılan Çiğli'deki Depo ve Atölye Tesisi, sahip olduğu teknik özellikleriyle "Türkiye'de ilk" olacak. Trenlerdeki en küçük hasarlar bile bilgisayar ve kameralar sayesinde anında tespit edilerek kumanda merkezine bildirilecek. Böylece banliyö araçlarında güvenlik, en üst düzeyde sağlanmış

Yeni Asır Gazetesi
Metro için Akıllı Depo

Aliağa-Menderes Projesi'nin en önemli ayaklarından biri sayılan Çiğli'deki Depo ve Atölye Tesisi, sahip olduğu teknik özellikleriyle "Türkiye'de ilk" olacak. Trenlerdeki en küçük hasarlar bile bilgisayar ve kameralar sayesinde anında tespit edilerek kumanda merkezine bildirilecek. Böylece banliyö araçlarında güvenlik, en üst düzeyde sağlanmış olacak.

77 bin metrekare

İnşaatı tamamlanmak üzere olan Çiğli Depo Tesisleri, Türkiye'de bir ilki barındırıyor. "Tren Tanı Sistemi" sayesinde banliyö araçlarında oluşacak en ufak bir hasar bile, bilgisayarlı ve kameralı sistemle belirlenecek. 77 bin metrekarelik alana kurulan tesis, 20 bin metrekare kapalı alana sahip. Tesiste, trenlerin her türlü hafif ve ağır bakımları yapılacak. Sistemin çalışması için trenlerin ön ve arka kısımlarına, o aracın tüm teknik bilgilerini içeren kartlar yerleştirilecek. Bu araçlar her gün seferlerini tamamladıktan sonra depo tesislerine girerken sistem devreye girecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/metro-icin-akilli-depo_78664.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!