Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Bir Metrobüs Masalı!

Metrobüs, Beylikdüzü'ne 2010'da da Ulaşamayacak

İstanbul'un trafik problemini rahatlatmak amacıyla geliştirilen metrobüs hattının 4. etabı olan Avcılar-Beylikdüzü bölümünün hizmete açılma tarihindeki belirsizlik devam ediyor. 2009 yılı yaz aylarında bitirilmesi planlanan hat için kazı çalışmalarına dahi başlanamadı. Beylikdüzü sakinlerinin merakla beklediği metrobüsün ön projesi daha önce

Zaman Gazetesi
Metrobüs, Beylikdüzü'ne 2010'da da Ulaşamayacak

İstanbul'un trafik problemini rahatlatmak amacıyla geliştirilen metrobüs hattının 4. etabı olan Avcılar-Beylikdüzü bölümünün hizmete açılma tarihindeki belirsizlik devam ediyor. 2009 yılı yaz aylarında bitirilmesi planlanan hat için kazı çalışmalarına dahi başlanamadı. Beylikdüzü sakinlerinin merakla beklediği metrobüsün ön projesi daha önce tamamlanmıştı. Avcılar'dan Söğütlüçeşme'ye kadar uzanan 40 kilometrelik hattın toplu ulaşımı cazip hale getirmesi sonucu vatandaşlar metrobüsün kendi ilçelerine de gelmesi için aylardır muhtarlık kapılarını aşındırıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 29 Mart 2009 yerel seçimleri öncesi metrobüs hattının Beylikdüzü'ne ulaştırılacağı müjdesini vermişti. Topbaş, metrobüs hattının İstanbul'un önemli konut ihtiyacını karşılayan ve 186 bin nüfusu barındıran Beylikdüzü'ne 2009 yılı yaz aylarında ulaştırılması sözünü vermişti. Büyükşehir, 2009 yılı yatırım programında 100 milyon TL kaynak ayırdığı 12 km uzunluğundaki Avcılar-Beylikdüzü metrobüs hattı için ihaleye çıkamadı. Büyükşehir Belediyesi, Beylikdüzü projesini 2010 yılı yatırım programından çıkardı.

Metrobüs sisteminde kamulaştırma maliyetlerinin beklenenden fazla olduğuna değinen yetkililer, uygulama projesinin 2010 yılı sonunda tamamlanabileceğini söylüyor. Metrobüs hattı gecikse de İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yatırım programına Bakırköy-Beylikdüzü metro projesini aldı. Toplam proje tutarı 2 milyar 627 milyon TL olarak öngörülen ve dış kaynak kullanımı için DPT'den onay alınan Bakırköy-Beylikdüzü metrosunun 2013 yılında bitirilmesi öngörülüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/metrobus-beylikduzune-2010da-da-ulasamayacak_79630.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!