Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Bir Metrobüs Masalı!

Metrobüs Hattına Yeni İstasyonlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi vatandaşlardan gelen talepler üzerine metrobüs istasyonlarında modernleşme çalışmalarına başladı. Yeni proje, ilk olarak inşa edilecek Beşyol Metrobüs İstasyonu’nda uygulanacak. Yapılacak istasyonla, üniversite, polis okulu ve Küçükçekmece halkının metrobüse erişimi kolaylaşacak.

ibb.gov.tr
Metrobüs Hattına Yeni İstasyonlar

STRONG>İstanbul Büyükşehir Belediyesi vatandaşlardan gelen talepler üzerine metrobüs istasyonlarında modernleşme çalışmalarına başladı. Yeni proje, ilk olarak inşa edilecek Beşyol Metrobüs İstasyonu’nda uygulanacak. Yapılacak istasyonla, üniversite, polis okulu ve Küçükçekmece halkının metrobüse erişimi kolaylaşacak.

Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü tarafından projelendirilen Beşyol Metrobüs İstasyonu, Sefaköy İstasyonu’na 600 metre, Florya İstasyonu’na ise 800 metre mesafede olacak.

Yaya üstgeçidinden istasyona ulaşımı sağlamak amacıyla 14 metre genişliğinde 45 metre uzunluğunda çelik bir platform yapılarak, birkaç noktadan bağlantı amaçlanıyor. 600 metrekarelik platform üzerinde sosyal alanlar için de yer sağlanıyor. Yeni yapılan üstgeçitte hem yan yol taraflarında hem de istasyon bölgesindeki asansörler sayesinde engelli vatandaşlarımızın bu hizmeti kullanması amaçlanıyor.

Projesi tamamlanan istasyon, yakın bölgede bulunan üniversite, polis okulu ve Küçükçekmece halkının metrobüse erişimini kolaylaştıracak olup, yaya sirkülasyonunu rahatlatmak amacıyla D-100 Kuzey yan yol tarafında Alageyik – Şehit Mahmut Ergül sokakları arası yayalaştırıldı.

Metrobüs istasyonu projelendirilirken Küçükçekmece İlçesi’nin en önemli caddelerinden biri olan Reyhan Caddesi’nin D-100 ile bağlantısı da istasyona gelmeden sağlandı ve proje kapsamına alındı.

Projenin ihalesi yapıldıktan sonra kısa sürede tamamlanacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/metrobus-hattina-yeni-istasyonlar-_81605.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!