Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

MHP'den Gökçek'i Terletecek Soru

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında yeni bir iddiada bulunarak 2 soru yöneltti. Doğalgaz sayaçlarının alımı için açılan ihale ile ilgili iddiada bulunan Vural, Gökçek'in, Turan Güneş Bulvarı'nda aldığı villanın parasını nasıl ödediğini açıklamasını istedi.

Radikal Gazetesi
1 MHP'den Gökçek'i Terletecek Soru

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında yeni bir iddiada bulunarak 2 soru yöneltti. Doğalgaz sayaçlarının alımı için açılan ihale ile ilgili iddiada bulunan Vural, Gökçek'in, Turan Güneş Bulvarı'nda aldığı villanın parasını nasıl ödediğini açıklamasını istedi. Vural, Başkent Doğalgaz'ın satışı sonrası, firmanın şartnameyi yerine getirmediği halde, teminat mektubunda belirtilen 50 milyon dolar'ın "neden irat kaydedilmediğinin" de açıklanmasını istedi.

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen Vural, Gökçek ile ilgili yeni iddialarda bulundu. Gökçek'in, iddialarına cevap vermek yerine "işi parmak hesabıyla geçiştirmeye çalıştığını" öne süren Vural, Gökçek'e, Turan Güneş Bulvarında 895 bin liraya aldığı evin parasını nasıl ödediğini sordu. Vural, "Villanın parasını nasıl ödedin? Çantada mı götürdün? Bunun teslim belgesi, bankayla yaptıysan, bunun dekontunu kamuoyuna açıklamaya davet ediyorum" dedi.

-İhale komisyonu yeniden kuruldu-

Tartışmalı "Doğalgaz sayaçları ihalesi" konusunda da iddiada bulunan Vural, sayaç alımı için kurulan bir ihale komisyonunun "yeterli katılım ve rekabet sağlanamadığı" için ihaleyi iptal etitğini, buna rağmen Gökçek'in, Elektrik Makine ve Malzemeleri İkmal Daire Başkanı Mehmet Acar ve Başkan Yardımcısı Orhan Ekinci, Bütçe ve Mali İşler Dairesi Başkanı Aydın Şahin, Abone İşleri Dairesi Başkanı Atilla Türkyılmaz ve Bilgi İşlem Daire Başkan Vekili Yusuf Sipahi'den oluşan 5 kişilik bir ikinci komisyon kurduğunu öne sürerek, bu komisyonun ise ihalenin devam etmesi yönünde karar aldığını anlattı.

-Teminat neden irat kaydedilmedi-

Gökçek'e, Başkent Doğalgaz ihalesi ile bir soru yönelten Vural, "Başkent Doğalgaz'ın ihalesi, 1.6 milyar dolarlık bedelle 14 Mart 2008 tarihinde yapılıyor. Bunun 50 milyon dolarlık geçici teminat mektubu var. Şartnameye göre, 45 gün içinde anonim şirketi kurulmazsa, bu teminat irat kaydedilecekti. Melih Gökçek'e soruyorum, ne oldu 50 milyon dolar? Aradan 11 ay geçti, daha anonim şirket kurulmadı. Bu 50 milyon doları neden irat kaydetmediniz? Neyi bekliyorsunuz, kimi bekliyorsunuz? Bu konuyu kamuoyuna açıklamaya davet ediyorum. Elinizi kolunuzu bağlayan nedir? Melih Gökçek, bunu anlatırken, 'İstanbul Ticaret Mahkemesinden tedbir kararı var' diyor. Tedbir kararını gösterin. Sizin elinizi kolunuzu bağlayan mahkeme kararı mıdır, yoksa başka bir şey mi? Bununla ilgili firmayla görüşme yaptınız mı yapmadınız mı?" dedi.

-Oyuncakçı Başbakan-

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Vural, Başbakan Erdoğan'ın, iddialar karşısında "çamur atıyorlar" şeklindeki sözleriyle ilgili, Çamura batmışlara çamur atmaya gerek yok. Zaten çamurun içinde debeleniyorlar" yanıtın verdi.
Bir soru üzerine Başbakan Erdoğan'ın kamu araçlarıyla seçim gezilerine katılmasını da eleştiren Vural, Başbakan Erdoğan'ın bu konuda hiçbir etik ölçütünün bulunmadığını savunarak, "Bu Başbakan, Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı. AKP ilçe kongrelerinin Başbakanı değil" dedi. Erdoğan'ın gittiği yerlerde oyuncak dağıtmasını da eleştiren Vural, "Oyuncakçı başbakan, milletin oylarıyla oyun oynuyor" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mhpden-gokceki-terletecek-soru_66864.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Adamın cebi yırtılmış, cüzdanı düşmüş!! YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!