Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

MİA’ya ‘Modern Kazma’

Büyükşehir Belediyesi’nin ilk kazmayı 2003’te vurduğu İskitler’deki Merkezi İş Alanları (MİA) projesi 12 yıldır atıl haldeyken, sanayi esnafının yıllardır beklediği açıklama Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Gökşin’den geldi: “2016 yılında orası tamamen yıkılmış ve temizlenmiş vaziyette olacak.”

yapi.com.tr
MİA’ya ‘Modern Kazma’

İskitler’de hayata geçirilmesi planlanan MİA projesi için 2003’te çalışmalara başlandı. Ancak, ilk kazmanın vurulmasının ardından geçen 12 yılda hiçbir ilerleme sağlanamadı. Ankara Oto Sanatkarları Esnaf Odası’nın düzenlediği ‘Birlik, Beraberlik ve Eğitim Semineri’nde konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Gökşin, oto sanayi esnafını yakından ilgilendiren MİA projesine, 2016’da yeniden başlanacağını belirterek, özetle şunları söyledi:

Yıl sonuna 5-6 bina tamam

“Bu bölgede 800 tapu, 6 binin üzerinde insan karşımıza çıkıyor. Plan ve projeleri bitirdik, 2016 yılında büyük ihtimalle 5-6 bina orada bitmiş olacak. Oto tamircilerinin olduğu 2’nci Etap’ta ise 2016 yılı itibariyle imarı yapılamayan bir bölge kalmayacak. MİA 2 Ata Sanayi Bölgesi’ni içine alan projenin de planları ve parselizasyon çalışmaları bitti. Yeri olanlar yeni tapu alacaklar. Şu an tapu yazılım aşamasında.

Yıkımı Altındağ yapacak

O bölge tamamen konut alanı olarak ayrıldı. Ana cadde üzerinde yine ticaret olacak. Ama arka taraf tamamen konut; 5-6 katlı binalar olacak. Arsası olanlar planlara bakıp bir araya gelebilir, istedikleri gibi tasarrufta bulanarak bina yapabilirler. Altındağ Belediyesi yıkımları üstlendi. Tebligatlar gönderilmeye başlandı. 2016 yılında orası tamamen yıkılmış ve temizlenmiş vaziyette olacak diye düşünüyorum.”

ETİKETLER: MİA İskitler
http://www.yapi.com.tr/haberler/miaya-modern-kazma_140993.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!