Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Migros Atağa Kalktı

Bu yılı 1 milyar doların üzerinde ciroyla kapatacak olan Migros, 2003'te yüzde 9-10 büyümeyi,10 Migros, 30 da Şok mağazası açmayı planlıyor. 4

Radikal
Migros Atağa Kalktı

b>Bu yılı 1 milyar doların üzerinde ciroyla kapatacak olan Migros, 2003'te yüzde 9-10 büyümeyi,10 Migros, 30 da Şok mağazası açmayı planlıyor.
427'nci mağazasını dün Beşiktaş'ta hizmete açan Koç Holding'in perakende devi Migros, bu yılı 1 milyar doların üzerinde bir ciroyla kapatmaya hazırlanıyor. 2003 yılında yüzde 9-10 büyümeyi amaçladıklarını söyleyen Migros Genel Müdürü Ömer Bozer, "Önümüzdeki yıl 9-10 Migros, 30 da Şok mağazası açmayı planlıyoruz. Yine yurtdışında da Moskova ağırlıklı olmak üzere büyümemizi sürdüreceğiz" dedi. Kriz nedeniyle perakende sektörü küçülmesine rağmen bu yılı Migros'un çok iyi geçirdiğini belirten Bozer, 1 milyar doların üzerinde ciro yaptıklarını, Migros'un Şok mağazaları da dahil olmak üzere 35-36 tane yeni mağaza açtığını ifade etti. Yurtdışında Ramstore'ların sayısının da hızla arttığını vurgulayan Ömer Bozer, yıl sonunda Ramstore'ların sayısının 17'ye ulaşacağını anlattı.


160 milyon müşteri var
Yılda 160 milyon kişinin alışveriş yaptığı Migros'ların piyasanın nabzını tuttuğunu dile getiren Bozer şunları söyledi:
"Krizin etkisi çok yavaş dağılıyor. Satışlar beklentinin altında gerçekleşiyor. Seçimlerden sonra bir kıpırdanma oldu, ama geçtiğimiz yıllara göre düşük. Önceki yıllarda ramazanda ve bayram öncesinde daha fazla satış olurdu. Türkiye çok ciddi bir kriz geçirdi. Bu nedenle piyasanın önümüzdeki iki-üç yıl içerisinde eski seviyesine geleceğine inanıyorum."
Kriz döneminde gelirlerin ciddi biçimde azaldığına dikkat çeken Ömer Bozer, bunun sonucunda tüketicinin daha fazla araştırmaya ve hangi mal nerede ucuzsa onu almaya başladığını açıkladı. Bozer'e göre artık Türk tüketicisi indirimleri çok yakından takip ediyor ve sadece bu ürünleri alıyor. Bu arada farklı mağazalardan alışveriş yapma oranının arttığını vurgulayan Ömer Bozer, "Bu sayede biz de yeni müşteriler kazandık. Özelikle alım gücü düşük olan tüketiciler bize kaymaya başladı. Bunda düzenlediğimiz kampanyaların ve fiyat indirimlerinin büyük etkisi oldu" diye konuştu.

--------------------------------------------------------------------------------

Dört günde üç mağaza
Geçtiğimiz dört güne üç mağaza ve bir alışveriş merkezi açılışını sığdıran Migros, dün faaliyete geçen MM Migros Ihlamur'da yeni bir konsept denedi. Migros Genel Müdürü Ömer Bozer, MM Migros Ihlamur'un, ihtiyaç duyulabilecek birçok ürünü, daha aydınlık bir mekânda tüketiciye sunduğunu söyledi. Açılışı, Bozer'in yanısıra Koç Holding İdare Meclisi Başkanvekili Temel Atay ve Beşiktaş Belediye Başkanı Yusuf Namoğlu yaptı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/migros-ataga-kalkti_2612.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!