Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Milyonluk Yaşam Merkezi Çürümeye Terk Edildi

Kocaeli’de, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından başlatılan, 2 yıl önce Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen milyonluk Mutlu Köy Yaşam Merkezi projesi adeta çürümeye terk edildi. Yaşam Merkezi’nde binalar çöktü, bahçede inekler otluyor.

yapi.com.tr
Milyonluk Yaşam Merkezi Çürümeye Terk Edildi

Kocaeli'nin Derince ilçesinde İshakçılar Barajı olarak bilinen Tahtalı Göleti'nin hemen yanı başında, gölete sıfır olan Doğancılar İlkokulu yıkılmış, yerine modern bir izci merkezi inşa edilmişti. Bir süre hem Kocaeli'den hem de il dışından pek çok izci buraya geldi, kamp yaptı. İzciler için inşa edilen tesiste hemen her şey düşünülmüştü. Ancak Kocaeli'de, Başiskele'de oluşturulan Diriliş Kampı sonrasında Tahtalı bölgesi gözden düştü. Buradaki arazide Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nın (MARKA) öncülüğünde engelli vatandaşlar için “Mutlu Köy Yaşam Merkezi” oluşturuldu. İzci kampından kalma bütün yapılar yenilendi, yüzme havuzu ve spor alanları oluşturuldu.

Maliyeti 1 milyon
MARKA'nın 2013 yılı Sosyal Kalkınma Küçük Ölçekli Altyapı Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı'nda yer alan Mutlu Köy Yaşam Merkezi'nde saunalara kadar her şey tamamlandı. Derince Belediyesi, Derince Kaymakamlığı, Derince Milli Eğitim Müdürlüğü, Derince Toplum Sağlığı Merkezi, Kocaeli Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi gibi iştirakçileri bulunan projenin amacı engelli bireylere ve ailelerine sportif, re kreatif ve eğitsel çalışmalar yapmak için planlanmıştı. İzci merkezinden dönüştürme çalışmaları için 580 bin lira para harcandı. Sözcü'den Uğur Enç'in haberine göre; yaşam merkezinin toplam maliyeti ise yaklaşık 1 milyon lirayı buldu.

Ancak çalışmalar yarım kaldı. Harcanan bu para da çöpe gitmiş oldu.

 

Haberin tamamına linkten  ulaşılabilir...

http://www.yapi.com.tr/haberler/milyonluk-yasam-merkezi-curumeye-terk-edildi_170583.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!