Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mimar Sinan'ın Eseri için İmza Kampanyası

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli’nin, "Sıbyan Mektebi tarih müzesi olsun" çağrısı yanıt buldu. Mimar Sinan'ın 450 yıllık eseri olan tarihi binanın müze olması için imza kampanyası başlatıldı.

yapi.com.tr
Mimar Sinan'ın Eseri için İmza Kampanyası

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Edirne Anıtlar Kurulu tarafından restorasyonuna başlanan Mimar Sinan'ın 450 yıllık eseri Sıbyan Mektebi için çağrıda bulundu.

Gerenli'nin "Tarih müzesi olsun" çağrısı yaptığı bina için, Change.org'da "Sıbyan Mektebi Tarih Müzesi olmalı" başlığıyla imza kampanyası başlatıldı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; Lüleburgazlı yurttaşların da sosyal medyadan destek verdiği çağrı sonucunda imza kampanyasına 2 günde 300’ü aşkın kişi imza attı.

Geçtiğimiz günlerde yaptığı çağrıyla, tarihi binayı tarih müzesi yapacak iradeye sahip olduğunu söyleyen Gerenli, şu ifadeleri kullanmıştı: "Sanat tarihimiz açısından da çok önemli eserler arasında yer alan ve uluslararası yayınlanmış eserlerde yer bulan külliyemizi tanıtmak, dışarıdan gelen misafirlere, halkımıza, gençlerimize ve gelecek nesillere aktarmak boynumuzun borcudur. Bu bizim için en önemli görevlerden biridir.”

Başkan Gerenli Lüleburgaz halkının da desteğiyle 450 yıllık tarihi binayı kente müze olarak kazandırma konusunda hevesli olduklarını söyleyerek, “Biz sadece orayı müze yapmayacağız. Buna paralel olarak Sokollu Mehmet Paşa Camii’nin bahçesinde ağaçların bulunduğu alanı da Lüleburgaz halkına kazandırmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız." dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimar-sinanin-eseri-icin-imza-kampanyasi_183073.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!