Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mimarizm’in Mart Formülü: “Kitap+Kahve”

Mart ayının inatçı soğuğuna karşı geleneksel “kitap+kahve” formülünü salık veren Mimarizm; “Karanlık Oda”ya Polonya’yı konuk ederek, bu tarih dolu Orta Avrupa ülkesini hava şartlarından etkilenmeden ziyaret etmenizi sağlıyor. “Çat Kapı” için daha ılıman bir coğrafyaya rotasını çeviren Mimarizm ekibi, İspanyol mimarlık pratiğine sürpriz bir bakış

yapi.com.tr
Mimarizm’in Mart Formülü: “Kitap+Kahve”

STRONG>Mart ayının inatçı soğuğuna karşı geleneksel “kitap+kahve” formülünü salık veren Mimarizm; “Karanlık Oda”ya Polonya’yı konuk ederek, bu tarih dolu Orta Avrupa ülkesini hava şartlarından etkilenmeden ziyaret etmenizi sağlıyor. “Çat Kapı” için daha ılıman bir coğrafyaya rotasını çeviren Mimarizm ekibi, İspanyol mimarlık pratiğine sürpriz bir bakış atıyor. “İş Dışı”na Fransız ekolünün “İstanbul” portresi damgasını vururken, Denge Mimarlık’ın “Tarihi Yemişhan Dönüşüm Projesi” özgün bir “İlk Yapı” örneği sunuyor.

Kentin Tozu: Kitap, Sohbet, Bellek

Mart ayı ve soğuklar ile ilgili veciz çıkarım bu sene de kendini doğrulayınca, bu gibi durumlarda yapılacak en güzel aktivitenin kıraat olduğundan yola çıkarak, mekanı ve hizmeti ile sıcak bir ortam sunan kitapevlerinin yolunu tuttuk.

Çat Kapı: Manuel Ocaña Arquitectos

“Çat Kapı” bölümü için söyleşi yapma talebimize, İspanyolların ağırkanlılıklarının aksine, ışık hızıyla yanıt veren Manuel Ocaña, söyleşi için takım elbisesini giymek üzere evinin yolunu tuttuğu için, gülen yüzüyle Carolina karşılıyor bizi…

İlk Yapı: Tarihi Yemişhan Dönüşüm Projesi

“İlk Yapı”, 1885'e tarihlenen Gaziantep Şirehan ve Yemişhan’ın dönüşüm projesine yer veriyor. Denge Mimarlık'ın kotardığı tasarım, yan yana oluş ve yapılış amaçlarıyla birlikte düşünülmüş bu iki binayı bir otel-restaurant kompleksine dönüştürüyor.

Karanlık Oda: Polonya

“Karanlık Oda”, Mart ayında Mehmet Akça'nın gözünden Polonya'ya bakıyor. Fotoğraflar, Ekim 2010 – Şubat 2011 arasında Varşova, Bialystok, Lodz, Suprasl’da çekilmiş.

İş Dışı: Fransa'dan 'Doku'naklı Bir İstanbul Portresi

Fransız Mimarlık Enstitüsü tarafından 1983'ten beri yayımlanan “Kent Portesi” dizisinin son halkası, "İstanbul" oldu. Pierre Pinon, 23 yıl sonra yeniden elden geçirdiği kitabını Mimarizm için değerlendirdi.

Mimarın Göbeği: Karaköy'ün Yeni Gözdesi, Bej Kahve

Tünel'den başlayan ve Şişhane üzerinden Karaköy'e doğru akmaya niyetli kentsel hareketliliği takip ederken radarımıza, İstinye Park’tan aşinalık geliştirdiğimiz Bej’in “Kahve” versiyonu ile onun –hem mecazi hem de dosdoğru anlamda- tasarımcı kardeşi “Kağıthane”yi kapsayan bir mekan takılıyor.

Dış Ses: Sürdürülebilirlik Kavramının Tarafları

Her biri mimarlık disiplini içinde kendi anlamını üreten "sürdürülebilirlik" kavramın temelindeki farklılık, “doğa” tanımının farklılaşmasıyla başlar. Bu bağlamda kavramın farklı taraflarını algılamaya çalışırken, öncelikle doğanın ne olduğuna dair ortaya atılan görüşlere bakmamız gerektiği taraftarıyım.

Devamı için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarizmin-mart-formulu-kitap-kahve_86267.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!