Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mimarlar: Ankara Garı Tehdit Altında

Mimarlar Odası Ankara Şubesi yetkilileri, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın (TCDD) ana statüsünün değiştirilmesiyle birlikte, Ankara Garı dahil bütün TCDD yapılarının ve arazilerinin tehdit altında olduğunu belirtti.

yapı.com.tr
Mimarlar: Ankara Garı Tehdit Altında

4 Haziran’da Resmi Gazete’de yayınlanan TCDD’nin ana statüsünün değiştirilmesi kararını değerlendiren Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “TCDD tamamen şirketleşiyor” dedi. Candan açıklamasını şöyle sürdürdü:

Ulusal bağımsızlığımızın garantörü

“Ana statünün değiştirilmesiyle yönetim yapısı da değişiyor. TCDD, mal varlıkları satma kiralama gibi süreçlerle karşı karşıya kalıyor. Devlet bütün bu süreçlerden elini çekerek kontroller gibi bir yapıya bürünüyor. TCDD tamamen şirketleşiyor. TCDD’nin çok inanılmaz toprak ve mal varlığı var. Hem istasyon binaları hem demiryolunun geçtiği her bir arazi TCDD’nin önemli bir mal varlığı ve ulusal bağımsızlığın garantörü.

Kötü noktalar gelecektir

Savaş döneminde afet döneminde en önemli ulaşım ağıdır TCDD. Bundan vazgeçerseniz bağımsızlığından vazgeçmişsiniz demektir. Bunu şirketleştirip özelleştirirseniz, parası olan şirketlerin demiryolları olmaya başlar ki bunlar geleceğimizin bağımsızlık ve bulunduğumuz bağımlılıkla ilgili süreçlerde kötü noktalara gidecektir. Demiryolları bütün ülkelerde en önemli ulusal değerlerdir.” Candan YHT Gar inşaatı dolayısıyla geçtiğimiz günlerde Celal Bayar Bulvarı’nda kesilen ağaçlarla ilgili olarak da suç duyurusunda bulunduklarını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlar-ankara-gari-tehdit-altinda_145140.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!