Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ile Tunceli Belediyesi Arasında Protokol

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, hinterlandındaki illerde yerel yönetim ve katılımcı mekan üretimiyle, mimarlığın dönüştürücü gücünü bir araya getirmeye devam ediyor.

yapi.com.tr
Mimarlar Odası Ankara Şubesi ile Tunceli Belediyesi Arasında Protokol

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, daha önce Bolu, Kırşehir, Fındıklı, Safranbolu belediyeleri ile mesleki denetim ve teknik işbirliği protokolü imzalamıştı. Mesleki denetim ve işbirliği protokolleri Tunceli Belediyesi ile devam etti. Tunceli Belediyesi ile TMMOB’a bağlı odalar arasında imzalanan mesleki denetim ve teknik işbirliği protokolüne Mimarlar Odası Ankara Şubesi Tunceli Temsilciliği de imza attı.

İmza törenine Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Mimarlar Odası Ankara Şubesi Tunceli Temsilcisi İbrahim Demir, İnşaat Mühendisleri Odası Tunceli İl Temsilciliği’nden Hasan Kaya ve İlkay Cem Öz, Makine Mühendisleri Odası Tunceli İl Temsilciliği’nden Çetin Aşam, Elektrik Mühendisleri Odası Tunceli İl Temsilciliği’nden Yıldız Gök, Ziraat Mühendisleri Odası Tunceli İl Temsilciliği’nden Haydar Evcim, Jeoloji Mühendisleri Odası Tunceli İl Temsilciliği’nden Anıl Murat Nas, Şehir Plancıları Odası İl Temsilciliği’nden Umut Kork, Peyzaj Mimarları Odası İl Temsilciliği’nden Samet Beycan, Harita Mühendisleri Odası Tunceli İl Temsilciliği’nden Şahin Demir katıldı.

Protokol, sağlıklı kentleşme, nitelikli yapılaşma, kültürel, tarihi ve doğal çevre değerlerinin korunarak geliştirilmesi için ortak mesleki denetim ve teknik işbirliği koşullarına dayanarak oluşturuldu. Tunceli’nin geleceğine katkı sunması amacıyla oluşturulan protokol, ortak mesleki faaliyet denetimi ve teknik işbirliği içeriyor.

Başkent’ten Anadolu’ya bilgi ve deneyim köprüsü kurmayı hedefleyen Mimarlar Odası Ankara Şubesi, bu protokollerle mesleki uygulamalarda kamu yararının gözetilmesini amaçlıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlar-odasi-ankara-subesi-ile-tunceli-belediyesi-arasinda-protokol_184419.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Ytong Çatı Paneli

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!