Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi 'Galataport' Haberlerini Yalanladı

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi 7 Ağustos 2006 günkü gazetelerde yer alan "Galataport" projesi ile ilgili haberlerle ilgili bir basın açıklaması yaptı.

yapi.com.trönetim Kurulu Sekreteri Sami Yılmaztürk imzasıyla yapılan basın açıklaması şöyle:

"7 Ağustos 2006 günkü gazetelerde yer alan "Galataport" projesi ile ilgili haberlerde "İmar planı yapma yetkisi bulunan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), 1/5000 ve 1/1000'lik imar planlarını hazırlarken; İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beyoğlu Belediyesi, Mimarlar Odası ve Anıtlar Yüksek Kurulu gibi birçok kuruluşun görüşünü de aldı" ifadeleri yanıltıcı bir şekilde kullanılmıştır.
İstanbul Metropoliten Planlama Bürosu'nun Galataport'la ilgili olarak düzenlediği bir toplantıya Kurul üyeleriyle birlikte Odamız yöneticileri de davet edilmiş ve bu toplantıda ilgililer yapılacak proje hakkında sözlü bilgi aktarmışlardır. Söz konusu toplantıda her hangi bir plan ve proje ortaya konmamıştır. Toplantıda sadece yargı kararlarına da yansıyan görüşlerimiz aktarılmıştır.

Hazırlandığını basından öğrenmiş olduğumuz "Galataport" proje alanını içine alan 1/5000 ve 1/1000 ölçekli planlarla ilgili olarak Mimarlar Odası'nın bir bilgisi ve katılımı bulunmamaktadır.
Söz konusu planın yürürlüğe girmesi halinde kent, çevre, kamu ve toplum yararı doğrultusunda gereği tarafımızdan yerine getirilecektir.

Söz konusu haberlerde geçen "Mimarlar Odası'ndan görüş alındı" bilgisi bu çerçevede yanıltıcı olmakta, gerçeği yansıtmamaktadır.

Bilgilerinize sunulur."

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlar-odasi-istanbul-buyukkent-subesi-galataport-haberlerini-yalanladi_47501.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!