Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mimarlar Odası Karaköy Hizmet Binası Açılışında “Eski Sima”lar Vardı

TMMOB Mimarlar Odası’nın Karaköy Kemankeş Caddesi’ndeki yeni adresi, dün akşam (29 Aralık 2009) gerçekleştirilen açılış töreni ve yeni yıl partisi ile mimarlara tanıtıldı. Çok yoğun bir katılım gösterilen açılış töreninin sürprizi ise, Oda’nın yaşayan en eski üyelerinden Aydın Boysan, Maruf Önal ve Hande Suher’in yaptığı konuşmalar oldu.

mimarizm.com
5 Mimarlar Odası Karaköy Hizmet Binası Açılışında “Eski Sima”lar Vardı

A href="http://www.mimarist.org" target=_blank>TMMOB Mimarlar Odası'nın Kemankeş Caddesi’ndeki yeni adresi, dün akşam (29 Aralık 2009) gerçekleştirilen açılış töreni ve yeni yıl partisi ile mimarlara tanıtıldı. Her kesimden mimarın yoğun bir katılım gösterdiği gözlemlenen törenin sürprizi ise, Oda’nın yaşayan en eski üyelerinden Aydın Boysan, Maruf Önal ve Hande Suher’in yaptığı konuşmalar oldu. Oda, yaklaşık bir sene süren yenileme çalışmalarının ardından geçtiğimiz hafta Karaköy’de konumlanan yeni binasında faaliyete geçmişti.

Törende ilk olarak söz alan isim, Mimarlar Odası 3 No’lu üyesi Maruf Önal’dı. Önal, yeni hizmet binasını görmekten ve açılışını yapıyor olmaktan duyduğu onur ve mutluluğu katılımcılar ile paylaştı. Aynı zamanda Oda’nın kurucularından olan Önal, kendisinin kayıt olan ilk üç üye arasında yer alma hikayesini paylaştı.

Önal’ın ardından söz alan Mimarlar Odası 36 no’lu üyesi Aydın Boysan ise esprili sohbeti ile katılımcılara keyifli anlar yaşattı. Mimar olmaktan her zaman onur duyduğunu söyleyen Boysan, “Bakın, gönyemi hala cebimde taşırım” diyerek salonu kahkahalara boğdu. Boysan, 20-30 sene sonra da kendinde bugünkü gücü bulup tüm mimarlarla buluşabilmeyi ümit ettiğini de sözlerine ekledi.

Mimarlar Odası 76 no’lu üyesi Hande Suher ise, “Burada Maruf ve Aydın Hoca’nın arasında ne işin var diyebilirsiniz. Ancak ben de ilk kadın mimarlardan, hatta ilk 100 üye içinden bir isim olarak kadın mimarların sesini duyurmaya geldim!” diyerek alkış topladı. Çok duygulandığı gözlerden kaçmayan Suher, Mimarlar Odası’nın inandığı tek kamu kuruluşu olduğunu da vurguladı.

Oda’nın emektarlarının ardından söz alan Mimarlar Odası Genel Başkanı Bülend Tuna, 1954 yılında kurumu kuranların hala aralarında olmasının kendilerine umut verdiğini dile getirdi. İstanbul Büyükkent Şube Başkanı Eyüp Muhçu ise, Aydın Boysan’ın 1976 yılında kendisi ile aynı pozisyonda görev yapıyor olduğunu hatırlatarak, Oda’nın başarısının bu birikimin kendilerine ulaşmasından kaynaklandığını belirtti. Tuna ve Muhçu, artık hayatta olmayan mimarlara rahmet, kalanlara da uzun ömür ve herkese yeni yıl dileklerini ilettiler.

Mimarlar Odası Karaköy Hizmet Binası’na aktarılan birimlerden Üye ve Üyelik İşlemleri, Mesleki Denetim ve Muhasebe, 21 Aralık 2009 tarihi itibariyle faaliyete geçmişti. Yine Karaköy’e aktartılan kütüphane ise, 04 Ocak 2010’da hizmete açılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlar-odasi-karakoy-hizmet-binasi-acilisinda-eski-simalar-vardi_75411.html

Read Comment Section
5 Yorum Yorum Yaz
  • Ne güzel bir haber... Kutlu ve mutlu olsun... Seni çok özlüyorum İstanbul Büyükkent şubedeki gençliğim... YANITLA
  • Öğrenciliğimde tanıştığım bilgilerini ve deneyimlerini paylaşarak büyüdüğüm Mimarlar Odamın yeni yeri heyecan verici... Başarılar Mimarlar Odası... Kutlarım emeği geçen çalışanlara ve meslektaşlara... YANITLA
  • çok istedim ama katılamadım YANITLA
  • Bir Yönetimin başarısı,yönettiği kuruma yapmış olduğu katkılarla ölçülür.Bu yönetim odamızı 56 yıl sonra onurlu bir binaya kavuşturarak büyük katkı sağlamıştır. YANITLA
  • mimarlar odasının karaköydeki binasının 29 aralıkta yapılan açılış kokteylini YEM in duyurularından ögrendim. tüm mimar meslektaşlarımıza hayırlı olsun. ama bundan önceki açılışlarda veya başka konularda katkısı olan ve şu an odamızın diger şubelerine kayıtlı olan üyeleri de davet edilse çok mu ayıp veya günah olurdu. inşallah şimdi görevde olup da yarın odadan bir şekilde uzak kalan sizler unutulmaz veya böyle önemli günlere davet edilmek için unutulmazsınız. hepinize görevlerinizde başarılar ve iyi yıllar dilerim. YANITLA
5 yorumdan 5 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!