Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mimarlarda Topal Kazandı

3 listenin yarıştığı Mimarlar Odası İzmir Şubesi seçimlerinde Hasan Topal başkanlığındaki Çağdaş Demokrat Mimarlar Grubu seçimi kazandı. Üyelerin sabahın erken saatlerinden itibaren büyük ilgi gösterdiği seçimlerde oda tarihinin en yüksek katılımı gerçekleşti. Oylamanın ardından Çağdaş Demokratlar Grubu seçimi kazandı.

Yeni Asır Gazetesi
Mimarlarda Topal Kazandı

3 listenin yarıştığı Mimarlar Odası İzmir Şubesi seçimlerinde Hasan Topal başkanlığındaki Çağdaş Demokrat Mimarlar Grubu seçimi kazandı. Üyelerin sabahın erken saatlerinden itibaren büyük ilgi gösterdiği seçimlerde oda tarihinin en yüksek katılımı gerçekleşti. Oylamanın ardından Çağdaş Demokratlar Grubu seçimi kazandı.

Mimarlar Odası İzmir Şubesi'nin dün Oda Merkezi'nde yapılan seçimlerine Başkan Hasan Topal, Çağdaş Demokrat Mimarlar Grubu'nun başkan adayı olarak katıldı. Topal'ın listesinin karşısında ise başkanı seçimlerin ardından belirleyecek olan Mimarlık İçin Demokrasi Grubu ve Kıvılcım Keskiner'in başkan adayı olduğu Değişim-Gelişim Grubu yer aldı. Uzun yıllardır iki liste ile seçime gidilen TMMOB Mimarlar Odası İzmir Şubesi'nde bu yıl mevcut yönetime muhalif olanların, liste hazırlığı sırasında ön seçim konusunda anlaşamamaları nedeniyle üç ayrı liste yarıştı.

Makinede sonuç

TMMOB Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi'nin Tepekule Kongre Merkezi'nde gerçekleşen olağan genel kurulunda Çağdaş Demokrat Makine Mühendisleri Grubu tek liste ile girdiği seçimleri kazandı. Başkan Mehmet Özsakarya yeniden başkanlık koltuğuna oturdu. Seçim sonucunda Çağdaş Demokrat Makine Mühendisleri 1211 oy alarak güven tazeledi. Özsakarya'nın listesinde Kazım Umdular, Melih Yalçın, Yüksel Yaşartekin, Güniz Gacaner, Cesim Duruk, Emre Göktepe yer aldı.

Gıda'da Yılmaz

Gıda Mühendisleri Odası İzmir Şubesi'nde ise Başkan Hülya Yılmaz, aldığı 111 oyla güven tazeleyerek ikinci kez başkan seçildi. Manavkuyu'daki şube binasında yapılan ve tek listenin oylamaya sunulduğu seçimlerde 120 üye oy kullandı, 9 oy geçersiz sayıldı. 111 kişinin oyuyla yeniden başkan seçilen Hülya Yılmaz'ın listesi Reha Keskinoğlu, Orhan Akdoğan, Işık Şahbaz, Zekeriya Yazıcı, Hasan Kavrama ve Süleyman Gürsel'den oluştu.

Gündoğdu dönemi

Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi'nin dün yapılan seçimlerinde ise kazanan İzmir Çevre ve Orman eski İl Müdürü Vildan Gündoğdu oldu. Vildan Gündoğdu'nun başkan adayı olduğu "Dayanışma Grubu", Görkem Akıncı'nın "Aktif Grubu" ile bağımsız adaylar Birkan Akyol ve Nihan Öztürk'ün yarıştığı seçimlerde 170 oy kullanıldı. Bu oyların 134'ünü alan Vildan Gündoğdu'nun Dayanışma Grubu seçimi kazandı. 839 üyesi bulunan Çevre Mühendisleri Odası'nın yeni yönetim kurulunda Vildan Gündoğdu ile beraber Cengiz Baysal, Şükran Nurlu, Turgut Eliçora, Rahile Yeni, Helil Kınay ve Bilge Anladı yer aldı.

Kimya'da beyazlar

Kimya Mühendisleri Odası Ege Bölge Şubesi'nde de dün yeni yönetim kurulu seçimleri yapıldı. 'Mavi' ve 'Beyaz' isimli iki ayrı listenin yarıştığı seçimlerde 147 üye oy kullandı. 'Beyaz' isimli liste 85 oy olarak seçimi kazandı. Mavi liste ise 62 oyda kaldı. İlk yönetim kurulu toplantısında görev dağılımının yapılması bekleniyor. Kazanan listede yeni yönetim kurulu Erdinç İkizoğlu, İrfan İnan, Hasan Duran, Saadet Altaylar, Erkan Ersöz, Arzu Yalçın Melikoğlu, H. Tayfun Rüzgar isimlerinden oluştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlarda-topal-kazandi-_76201.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!