Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mimarlardan AnkaRA Restorasyon Atölyeleri

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ankara’nın yaralarına ilişkin acil olarak ele alınması gereken alanlar ile ilgili AnkaRA Restorasyon Atölyeleri çalışmalarına başladı.

yapi.com.tr
Mimarlardan AnkaRA Restorasyon Atölyeleri

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Kent İzleme Merkezi Danışma Kurulu uzmanlarının eşliğinde öncelikle ulaşım ve planlama, doğal ve kültürel varlıklar ve tarihi yapılar, kent kimliği ve sanat, kentsel yaşam ve hukuksal süreçler başlıkları adı altında atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

AnkaRA Restorasyon Atölyeleri hakkıbda bilgi veren Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Gökçek’in elinde Ankara 25 yıllık büyük bir tahribata uğradı. Tahribatların yüzde 50’sini yürütülen mücadele ile engelleyebildik. Ankara yıkıcı bir travma yaşadı bu süreçten hem kent hem de kentliler etkilendi. İyileştirici uygulamalar ile hem kente dokunuşla düzenlemeler yapılacak hem de kentte yaşayanların kendilerini iyi hissetmeleri sağlanacaktır. Ankara’ya ‘Kent Acil Servis’ hizmeti sunacağız. Mücadelede biriktirdiğimiz bilgi birikimini, üniversitelerin mimarlık fakülteleri ile ürettiğimiz teknik birikimi Ankaralıların hizmetine sunacak olanakları yaratacağız. Artık Ankara’nın yaralarını sarmak için fikirleri geliştirme zamanı. Atölyelerde Ankara’nın potansiyellerini ve değerini ortaya çıkartacak yüzlerce fikir ortaya atıldı. Katılımcılar atölyelerin sürekli olması konusunda öneri getirdi. Atölyeler devam edecek ve raporlar yayınlanarak yeni katılımcıların katılımı sağlanacak. Cumhuriyet’in kurucu mekânı Ankara’yı dayanıklı ve yaşanabilir hale getirmek için hep birlikte bir kez daha ellerimizi taşın altına koyduk. Ankara Restorasyon atölyeleri devam edecek” açıklamasında bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlardan-ankara-restorasyon-atolyeleri_172568.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!