Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mimarlık, Tasarım, Kültür ve Sanat Dergisi YAPI, 300. Sayısını Kutladı

Yapı sektörünün önde gelen isimlerinin buluştuğu Yapı Dergisi 300. Sayı kutlamasında, 33 yıl içinde en çok reklam veren kuruluşlar da ödüllendirildi.

yapi.com.tr/Işıl GÖRECİ, Zeynep KOÇER
Mimarlık, Tasarım, Kültür ve Sanat Dergisi YAPI,  300. Sayısını Kutladı

apı sektörünün önde gelen isimlerinin buluştuğu Yapı Dergisi 300. Sayı kutlamasında, 33 yıl içinde en çok reklam veren kuruluşlar da ödüllendirildi.

Mimarlık ve kültür ortamında özel bir yere sahip olan Yapı Dergisi, 1973’ten bu yana kesintisiz sürdürdüğü yayın yaşamında 300. sayısını kutladı. Yayına başladığı, Cumhuriyet’in 50. yıldönümü olan 1973’ten bugüne kendi alanında Türkiye’de özel bir yere sahip olan Yapı Dergisi’nin yapı dostlarıyla buluştuğu gece, 20 Şubat 2007 tarihinde Hyatt Regency İstanbul’da gerçekleştirildi. "Yapı 300 Yapı Dergisi Reklamveren Ödülleri”nin dağıtıldığı gecede Yapı-Endüstri Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı, Yapı Dergisi'nin kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Doğan Hasol bir konuşma yaparak bu özel günde kendilerini yalnız bırakmayan, mutluluklarına ortak olan tüm davetlilere teşekkür etti.

Yapı-Endüstri Merkezi tarafından çıkarılan Yapı Dergisi, Yapı sektörünün bilgi kaynağı olarak yarım asıra yakın bir zamandır yoluna devam eden, Türkiye’de çevre, şehircilik, mimarlık, yapım ve teknolojisi, endüstriyel tasarım, sanat konularına geniş bir yelpazede yer veren en önemli süreli yayın olma özelliğini taşıyor. Doğan Hasol tarafından “mimarlık kültürü dergisi” olarak tanımlanan Yapı Dergisi mimarlık ve sanayi arasında da bir köprü görevi görüyor. Mimarlık ortamının, yapım sektörünün gereksinimlerine hitap ediyor, derlediği güncel konuları, tartışmaları okurlarına sıcağı sıcağına aktarıyor. Özgün ve telifli malzeme kullanımından ödün vermeyen derginin düzenli yayın yaşamında özellikle mimarlık mesleğinin etik kuralları, çağdaş düşüncenin egemenliği, toplumsal sorumluluk, tarafsızlık, Türkçe'yi özenli kullanma gibi ilkeleri O'nu güvenilir ve ayrıcalıklı kılıyor. Yayın hayatına başladığı günden beri Doğan Hasol’un önderliğinde yayımlanan Yapı Dergisi, sektörün ilk ve en uzun soluklu dergisi.


Yapı dostlarının buluştuğu gecede, "Yapı 300 Yapı Dergisi Reklamveren Ödülü", Dyo Boya Fab. San. ve Tic. A.Ş., İzocam Ticaret ve San. A.Ş., Kalekim Kimyevi Maddeler San. ve Tic. A.Ş., Elmor-E.C.A., Saint-Gobain Weber Markem Yapı Kimyasalları, Betek Boya ve Kimya San. A.Ş., Marshall Boya A.Ş., Şişecam-Trakya Cam San. A.Ş., Eczacıbaşı Yapı Gereçleri San.ve Tic. A.Ş., Eczacıbaşı Yapı Gereçleri San.ve Tic. A.Ş. Artema, Eczacıbaşı Holding, Polisan Boya San. ve Tic. A.Ş. ve Meges Boya San ve Tic. A.Ş.’ye verildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlik-tasarim-kultur-ve-sanat-dergisi-yapi-300-sayisini-kutladi_52030.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!