Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mimarlık Vakfı 14. Kurucular Kurulu Gerçekleştirildi

Toplantıda, daha uzun erimli programlar yapılması, Vakfın tanıtımı konusunda daha yoğun çaba gösterilmesi, Vakıf birimleri 'Yardımlaşma Sandığı', 'Enstitü', 'Eğitim ve Burs Fonu' ve 'Mimarlık Merkezi - Müze' ile ilgili olarak üyelerin gönüllü desteği ve katkısının sağlanması doğrultusunda çalışmalara ağırlık verilmesi, Mimarlar Odası ve birimleri

yapi.com.tr
1 Mimarlık Vakfı 14. Kurucular Kurulu Gerçekleştirildi

Mimarlık Vakfı 14. Kurucular Kurulu, 11 Temmuz Cumartesi günü İTÜ Taşkışla yerleşkesinde gerçekleştirildi. Yaşar Marulyalı, yeniden Vakıf başkanlığına seçildi. Toplantıda, daha uzun erimli programlar yapılması, Vakfın tanıtımı konusunda daha yoğun çaba gösterilmesi, Vakıf birimleri 'Yardımlaşma Sandığı', 'Enstitü', 'Eğitim ve Burs Fonu' ve 'Mimarlık Merkezi - Müze' ile ilgili olarak üyelerin gönüllü desteği ve katkısının sağlanması doğrultusunda çalışmalara ağırlık verilmesi, Mimarlar Odası ve birimleri ile daha verimli bir diyalog içinde olunması konularında görüş ve öneriler dile getirildi. Kurucular Kurulu, Yardımlaşma Sandığı’nın geliştirilmesi için getirilen önerileri de tartışarak kuruluşların mali açıdan güçlendirilmesi için alınması gerekli önlemler ve çalışmalar üzerinde durdu.

Toplantıda, üye başvurusunda bulunan ve Vakıf Yönetim Kurulu’nun önerdiği 54 bireysel,  4 kurumsal başvuru da Genel Kurul tarafından onaylandı.

Bireysel Kurucular Kurulu üyeliği kesinleşen Abdürrahim Bayramoğlu, Ahmet Yılmaz, Ali Ekinci, Ali Erol, Ali Ulusoy, Arif İsmet Yılmaz, Arif Şentek, Aysel Çetinsoy, Bahattin Alpaslan, Behruz Çinici, Bekir Kamışlı, Bekir Raman Kalyoncuoğlu, Cahit Engin, Can Taşkıran, Cavid Alioğlu, Engin Timurcan, Erdal Sarıgöl, Erkan Karakaya, Erol Türkmen, F.Gökhan Tanrıöver, Fahrettin Ayanlar, Fatih Söyler, Gazanfer Karlıca, Gürol Baroncelli Sağıroğlu, Hüseyin Aliyazıcıoğlu, İmran Karaman, İsmail Erten, İsmail Ünsal, İsmail Pırnar, Kazım Koç, M.Asım Güzel, M.Osman Aydın, M.Salih Akyüz, Mazhar Kemerdere, Mehmet Konuralp, Mehmet Yazıcı, Mustafa Fazlıoğlu, Nihat Köksal, Ömer Mutlu, Ömer Sönmez, Özcan Topsel, Özge Köksal, Rabia Adalı, Ramadan Cesur, Recep Esengil, Sabri Konak, Selim Lümalı, Süleyman Yazgan, Tunay Kantürer, Tuncer Doğan, Turabi Kayan, Ufuk Önder, Y. Emre Üçyaşar, Yusuf Kumbasar olurken; Mimarlar Odası Elazığ Şubesi, Mimarlar Odası Malatya Şubesi, Mimarlar Odası Muğla Şubesi, Mimarlar Odası Hatay Şubesi kurumsal kurucu üye oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlik-vakfi-14-kurucular-kurulu-gerceklestirildi_70948.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Sn. Yaşar MARULYALI M.V. Başkanı, 28.07.2009 Efendim, SİZİ ve yeni M:V: yöneticileri kutlarım. Mimarlık mesleğimizin SÖZLÜĞÜ hazırlanması için Oda ve Mimarlık Öğretimi veren kurumlarımız ve Resmi kurumlarla ( Bayındırlık Bakanlığı vs.) ile bir kurul sağlıyarak yapılması gerekmez mi? TDK Bşk. Sn. Pr.Dr. Ş.H: AKALIN ile bu konuda yaptığımız görüşmelerde; (Mimarlık Sözlüğü Hazırlama kurulun) hazırlayacağı MİMARLIK SÖZLÜĞÜ basılmasını sağlıyabileceğıni sözlü belirtmiştir. Baskı ve denetim masraflarını TDK sağlıyacağını bildirmiştir. M.V. bu kurulun oluşturulmasını sağlarsa; bendeniz de karınca kararınca fahri olarak yardım edebilirim. Söz önerilerini yazılanları, bilgisayarda derleme sorumluluğunu alabilirim, yaşım 78, ölmeden önce bu çok gerekli olan "MİMARLIK SÖZLÜĞÜ" hazırlama Kurulu ile bu eserin ortaya çıkarılmasına Mİmarlık Vakfımızın destek olmasını diliyorum. Dr.Sn Doğan Hasol'un, bir yazısı ile lütfedip armağan olarak bendenize gönderdiği "Mimarlık Ansiklopedisi" kitabı, çalışmalara işık tutan bir kaynak olabilir. Başkaca Yapı ,Mimarlık Terimleri SÖZLÜĞÜ hazırlamış olan Kurum ve şahısların bu çalışmaları derlenip mesleğimizin bize yaraşır bir MİMARLIK SÖZLÜĞÜ hazırlanması için lütfen Yönetim Kurulunuzdan karar çıkarılmasını, mumkün olan maddi desteğin sağlanmasını dilerim. Bu konuda TMMOB, M.O.,M.O.Ank.Şb. ve M Derneği, ODTÜ, M. ve diğer M. öğretimi yapan kurumlarımıza yaptığım yazılı başvurularıma maalesef bir cevap alamadığım için Mimarlar Vakfınızı,MİMARLIK SÖZLÜĞÜ hazırlama konusunu dikkate alacağını umarak bu başvuruda bulunuyorum. TDK 5 yıl önce hazırladığım ve denetim için sonduğum "Yabancı Sözcüklere KARŞILIKLAR Kılavuzu" Cep kitabını 50 000 adet, 2008 de basarak ücretsiz olarak dağıtmaktadır. TDK ile bu örnek çalışmada olduğu gibi; "MİMARLIK SÖZLÜĞÜ" kitabını da umarım, SİZİN Mimarlar Vakfımızın bir kurul kurarak hazırladığı bir eseri olarak meslektaşlarımızın büyük ihtiyacını karşılayacak ve MİMARLIK İLETİŞİMİNİN birliğini, eksikliğini sağlıyacak bu eser için destek olursunuz! Dilde,fikirde,işde, birlik ve destek başarı dileklerimle, selam saygılarımı sunarım efendim. Mustafa GÜRBÜZ M. 6837 Ank. Şb. Mimar, Yazar, www.orkun.com.tr www.anayurtgazetesi.com Atatürk Bl. Esat Cd. AKAY 25/9 Bakanlıklar- Çankaya TR6700 Ankara 0 312 417 78 10 - 0 536 496 87 99 99.mustafa@mynet.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!