Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mitsubishi Electric Asansörleri YDA Söğütözü Projesi'nde

Mitsubishi Electric, kabin içi yüke göre hızını belirleyen VSE özelliği ile YDA Söğütözü projesinde asansör bekleme ve seyahat süresini azaltırken enerji tasarrufunu arttırıyor.

yapi.com.tr
Mitsubishi Electric Asansörleri YDA Söğütözü Projesi'nde

Mitsubishi Electric, YDA Söğütözü projesinde kapasiteleri 1000 kg ve 1350 kg, hızları saniyede 1 metre, 2,5 metre ve 3 metre arasında değişen 30 adet makine daireli ve 14 adet makine dairesiz asansörleriyle yer aldı. Projede yer alan 12 adet yolcu asansöründe, katlardan yapılan çağrılarda kat numarası girildiğinde ilgili asansörü yönlendiren özel yönlendirme sistemi bulunuyor. 10 adet yolcu asansöründe ise sadece Mitsubishi Electric asansörlerinde bulunan Değişken Hız (VSE) özelliği yer alıyor.

Mitsubishi Electric; ürettiği yeni nesil asansörlerle, enerji kullanımı ve arıza oranlarını minimuma, konfor ve güvenliği ise maksimuma taşımayı amaçlıyor. Mitsubishi Electric tarafından icat edilen ve sadece Mitsubishi Electric asansörlerinde bulunan VSE özelliği, kabin içi yüke göre asansör hızını belirleyen bir teknoloji. Yüksek enerji tasarrufu sağlayan bu ileri teknoloji opsiyonel özellik sayesinde asansörler, 14 kişilik (1050 kg) bir kabinde 1-2 kişi olduğunda saniyede 1 metre, 6-9 kişi olduğunda saniyede 1,6 metre ve 12-14 kişi olduğunda yine saniyede 1 metre hız ile çalışabiliyor.

Kabin içerisinde az veya çok yük olduğunda asansör motoru fazla enerji ihtiyacı duyarken, asansör içindeki yük miktarı karşı ağırlıkla dengelendiğinde asansör motoru daha az enerji harcıyor. Bu iki durum arasındaki enerji farkı, kabin ile karşı ağırlık dengelendiğinde ek hız olarak kullanılıyor. Bu özellik sayesinde bekleme süreleri yaklaşık yüzde 15, seyahat süresi ise yüzde 32'ye varan oranda kısalabiliyor. Bu sayede enerji tasarrufu ve konforda önemli oranda artış sağlanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mitsubishi-electric-asansorleri-yda-sogutozu-projesinde_170491.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!