Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mitsubishi Electric'ten Yapay Zekalı Asansörler

Mitsubishi Electric, operasyonda verimlilik sağlayan ve kullanıcı memnuniyetini artıran AI Neural Network’u geliştirerek asansörlerinde özel tasarlanmış yapay zeka denetleme sistemi kullanıyor.

yapi.com.tr
Mitsubishi Electric'ten Yapay Zekalı Asansörler

Mitsubishi Electric, 2019 yılında Güney Kore'deki LCT Landmark Kulesi'ne ülkenin en hızlı asansörlerinin montajını tamamlamaya hazırlanıyor. 383,5 metrelik seyahat, Güney Kore'de bir asansörün kat edeceği en uzun mesafe olacak. Mitsubishi Electric, bu projede ultra yüksek hızlı asansörler için geliştirdiği ileri sürüş ve kontrol ekipmanı, ana aerodinamik kabin kapıları, aktif kılavuz makaralar ve çeşitli güvenlik cihazları gibi yenilikleri sayesinde sürüş konforu, sessizlik ve güvenlik sağlayacak. Asansörlerde özel tasarlanmış yapay zeka denetleme sistemi olan AI Neural Network kullanılıyor.

Mitsubishi Electric'in yedek kontrol yazılımı ile kat arasında kalma riski ortadan kalkıyor. Deprem, elektrik kesintisi gibi durumlarda markanın her asansöründe bulunan Back-Up Sistemi'nin devreye girmesi ile asansörler en yakın katta duruyor ve yolcuların asansörden tahliyesi sağlanıyor. Güvenliğin yanısıra çevreye dost yaklaşımıyla da öne çıkan Mitsubishi Electric asansörler, ısı enerjisinin bina elektrik şebekesine kullanılabilir enerji olarak geri verilmesine imkan tanıyor. Bu sistem ile yüzde 35'e varan oranlarda enerji tasarrufu yapılarak yılda yaklaşık olarak 1.400 kg CO2 salınımı azaltılabiliyor.

Yapay zekalı asansörler
Mitsubishi Electric, operasyonda verimlilik sağlayan ve kullanıcı memnuniyetini artıran AI Neural Network’u geliştirerek asansörlerinde özel tasarlanmış yapay zeka denetleme sistemi kullanıyor. Bu sistemde mevcut trafik akışı sistem bilgisayarında hafızaya alınıp bekleme süreleri minimuma indirilerek servis hizmeti sorunsuz ve minimum enerji sarfiyatı ile gerçekleşiyor. Sabit manyetik alanlı dişlisiz motorlara sahip olan Mitsubishi Electric asansörleri, bu teknoloji sayesinde daha küçük ve daha az enerji harcayan, yüksek enerji tasarruflu dişlisiz tahrik mekanizmaları geliştiriyor. Bu enerji tasarruflu mekanizma aynı zamanda ultra hızlarda dahi gürültü ve titreşimi ortadan kaldırarak güvenli ve sarsıntısız seyir konforu sağlıyor. Mitsubishi Electric asansörleri, 50 desibel altındaki sessizliği ve yağlamaya ihtiyaç duymamasıyla da çevreye son derece duyarlı olmasıyla biliniyor.

Deprem ve elektrik kesintisinde yüksek güvenlik
Mitsubishi Electric, asansörlerin sağladığı kolaylıkların yanısıra hatalı durumlarda oluşturabileceği tehlikelerin farkında olunması için kullanıcıların ve asansör sektöründe çalışanların daha bilinçli olması gerektiği bilinciyle hareket ediyor. Markanın asansörlerinin sahip olduğu yedek kontrol yazılımı ile elektrik kesintisi, deprem gibi durumlarda asansörün kat arasında kalmasının önüne geçilirken, kontrol panelinde arıza olması durumunda ikinci bir Back-Up Sistemi ile yolcuların asansörden tahliyesi sağlanıyor. Asansörler, 20-25 sene boyunca modernizasyon çalışmasına ihtiyaç duymaması nedeniyle de önemli bir maliyet avantajına sahip.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mitsubishi-electricten-yapay-zekali-asansorler_170306.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!