Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mobil Santralın Boruları Kaçak Çıktı

Samsun'un Tekeköy İlçesi'ne yapılan mobil santralın denizden fuel-oil almasını sağlayan boru hattının kaçak olduğu ortaya çıktı. Kaçak boruların ge

Akşamb>Samsun'un Tekeköy İlçesi'ne yapılan mobil santralın denizden fuel-oil almasını sağlayan boru hattının kaçak olduğu ortaya çıktı. Kaçak boruların gerekli başvurular yapılmadan, tersane alanına döşendiği tespit edildi.

Halkın tepkisine neden olan, son günlerde ilçede görülen kuş ve balık ölümlerinden sorumlu tutulan mobil santralın icraatlarına bir yenisi daha eklendi. Santralın bu kez de boruları kaçak çıktı.

Samsun'un Tekeköy İlçesi'ne yapılan mobil santralına kaçak boru döşendiğini belirleyen vatandaşlar olayı Demiryolları, Limanlar ve Havayolları Genel Müdürlüğü'ne (DLH) bildirdi. Şikayet üzerine DLH Genel Müdürlüğü, Samsun Bölge Müdürlüğü'ne bir yazı göndererek konunun incelenmesini istedi.

Tersane olacak

DLH Samsun Bölge Müdürlüğü yetkilileri, santralın kendilerine başvuru yapmadan kaçak boru hattı döşediğini tespit ettiler. DLH Bölge Müdürü Halim Bekiroğlu, bir rapor hazırlayarak santralın kaçak boru hattı kullandığını genel müdürlüğe bildirdi. Boru hattı ve gemi bağlantı şamandıra sistemi yapılan sahanın bölge müdürlüğü tarafından tersane sahası olarak planlandığı vurgulanan raporda, şöyle denildi:

'Samsun Valiliği'nin koordinatörlüğünde, Bölge Müdürlüğümüz ve Denizcilik Müsteşarlığı yetkilileri ile ilgili diğer kamu kurum ve kuruluşların katıldığı toplantıda Samsun Gemi İnşa Sanayii Bölgesi için en uygun yer olarak belirlenen alanda yapılacak olan koruyucu mendirek girişi ağzı önüne isabet ettiği, yapılan incelemede söz konusu boru hattının ve şamandıraların yapıldığı tespit edilmiştir.'

http://www.yapi.com.tr/haberler/mobil-santralin-borulari-kacak-cikti_4146.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!