Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mobilyacılar: KDV İndirimi Yılbaşına Kadar Uzatılsın

MOSDER, KDV oranındaki yüzde 10’luk indirimin mobilya sektörüne yansımalarını düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. MOSDER Başkanı Nazif Topçuoğlu, krizle birlikte 7.5 milyar dolarlık bir iş hacmine sahip olan mobilya sektörünün ciddi bir daralma yaşadığını anımsatarak, Nisan ayında başlayan KDV indirimi ile biriken stokların eritildiğini, ara

yapi.com.tr
Mobilyacılar: KDV İndirimi Yılbaşına Kadar Uzatılsın

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), KDV oranındaki yüzde 10’luk indirimin mobilya sektörüne yansımalarını düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. MOSDER Başkanı Nazif Topçuoğlu, krizle birlikte 7.5 milyar dolarlık bir iş hacmine sahip olan mobilya sektörünün ciddi bir daralma yaşadığını anımsatarak, Nisan ayında başlayan KDV indirimi ile biriken stokların eritildiğini, ara verilen üretimin çift vardiyaya çıkarıldığını ve 10 bin işçinin işine geri çağrıldığını söyledi.

Türkoğlu, büyüme eğilimine giren sektörün, KDV indiriminin yılbaşına kadar uzatılarak desteklenmesi halinde, 2009’u yüzde 10’luk büyümeyle kapatabileceğini açıkladı. “Haziran’da 5 bin kişinin daha istihdama geri kazandırılacağını tahmin ediyoruz” diyen Türkoğlu, KDV indirimi Ocak 2010’a kadar sürdürülürse işini kaybeden 25 bin kişinin tümünün yılsonuna kadar işine yeniden kavuşabileceğini ifade etti.

Türkoğlu’nun ardından söz alan TOBB Mobilya Sektör Kurulu Başkanı Davut Doğan ise “Kriz varsa çare de var” kampanyasını anımsatarak, krizden çıkış için, işsizlikle mücadele için tüketicilere de görev düştüğünü belirtti. Doğan, tüketicileri özellikle yerli malları tercih etmeye çağırdı.

Toplantıda KDV indiriminin olumlu yansımalarını doğrudan yaşayan Alfemo Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Davulcuoğlu, İpek Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Tatlı, İstikbal Genel Müdürü ve Boydak Holding CEO’su Memduh Boydak ve Yataş Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Öztaşkın da konuşma yaparak, bizzat üretimdeki canlanmayı ortaya koydu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mobilyacilar-kdv-indirimi-yilbasina-kadar-uzatilsin_69717.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!