Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mobilyada Yeniden Zirveye Çıkacağız

İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı Mustafa Kara, mobilya üretiminde dördüncülüğe gerileyen İzmir'i tekrar zirveye çıkarmak için bir dizi çalışma başlattıklarını açıkladı. Kara, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Oda üyeleri ile Esnaf Birliği Lokali'nde bir araya geldi. Toplantıya İzmir Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu

Yeni Asır Gazetesi
Mobilyada Yeniden Zirveye Çıkacağız

İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı Mustafa Kara, mobilya üretiminde dördüncülüğe gerileyen İzmir'i tekrar zirveye çıkarmak için bir dizi çalışma başlattıklarını açıkladı. Kara, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Oda üyeleri ile Esnaf Birliği Lokali'nde bir araya geldi. Toplantıya İzmir Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu da katılırken, meclis toplantısında fenalaşarak hastaneye kaldırılan Karabağlar Belediye başkanı Sıtkı Kürüm toplantıda yer alamadı. Kara, 3 Şubat'ta oda seçimlerinin yapılacağını belirterek, "Bir dönem bitiyor, yeni bir dönem başlıyor. Yeni dönemle ilgili kararımı önümüzdeki günlerde düzenleyeceğim basın toplantısı ile açıklayacağım" diye konuştu.

İTO ile ortak gezi

Libya'nın Trablusgarp kenti ile İzmir arasında başlaması planlanan feribot seferleri için İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş ile önümüzdeki günlerde bu ülkeye bir ziyaret gerçekleştireceklerini belirten Kara, "Seferlerin başlaması için büyük uğraş verdik. Karşılıklı vize kalktı. Libya sektörümüz için büyük potansiyel. Her gemi İzmir için 5 milyon dolar demek. Bu konuya büyük önem veriyoruz" dedi.

Karabağlar Belediyesi'nin oluşturulmasıyla mobilyacı esnafına yönelik projelerde hareketlenme yaşandığını kaydeden Kara, şunları söyledi: "Destek olmayın ama köstek de olmayın dediğimiz günler geride kaldı. Mobilyacı esnafının merkezi Karabağlar'da belediye ile çok güzel bir sinerji oluşturduk. Türkiye genelinde 4. sıraya gerileyen İzmir mobilya sektörünü tekrar birinci ya da ikinciliğe taşıyacağız. Hedef kentimizdeki mobilya ihracatını 10'a katlamak" dedi. Karabağlar'da daimi sergi alanının da temelini atacaklarını belirten Kara, yine çıraklık eğitim merkezini sektöre kazandıracaklarını ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mobilyada-yeniden-zirveye-cikacagiz_75574.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!