Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Modelpan'a Greenguard Sertifikası

Ak Alev'in manyezit yapı paneli Modelpan, Greenguard ve Greenguard Gold sertifikalarına layık görüldü. Sertifika için ürünler 10 binden fazla kimyasal için teste tabi tutuldu.

yapi.com.tr
Modelpan'a Greenguard Sertifikası

Yıldız Holding çatısı altında faaliyet gösteren Ak Alev'in manyezit yapı paneli Modelpan, iç mekanlarda insan sağlığına tehdit oluşturmayan içerikten oluşan yapı malzemelerinin almaya hak kazanabildiği Greenguard ve Greenguard Gold sertifikalarını aldı.

Greenguard Sertifikası için ürünlerin Amerika Standartlar Enstitüsü'nün belirlediği 10 binden fazla kimyasal için teste tabi tutulduğunu söyleyen Modelpan Genel Müdürü Sibel Hızlan, sertifika ile ilgili şu bilgileri verdi:

"Greenguard sertifikası; çeşitli mekânlarda kullanılmak üzere tasarlanmış ürünlerin kimyasal madde salınımlarının, iç mekân hava kalitesi açısından belirlenmiş sınırlar dâhilinde olduğunu tescil ediyor. Greenguard sertifikası alan ürünler, hem düşük emisyon değerleriyle mekanların daha sağlıklı olmasını sağlıyor hem de üreticilerin sürdürülebilirlik konusundaki güvenilirliğini sağlamlaştırıyor."

http://www.yapi.com.tr/haberler/modelpana-greenguard-sertifikasi_160762.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!