Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Monheim Yalısı İcradan Satılacak

Galatasaray Kulübü eski başkanı işadamı Selahattin Beyazıt’a ait yalı icradan satışa çıkarıldı. Prenses İkbal Monheim Yalısı (Neslişah Sultan Yalısı) için belirlenen bedel 80 milyon 873 bin lira. Yalının icradan satışını ise Tekstilbank’ın istediği öğrenildi. İcradan satış ihalesinin ilki 11 Ağustos'ta yapılacak.

yapi.com.tr
Monheim Yalısı İcradan Satılacak

Hürriyet'in haberine göre, Üsküdar Kandilli Mahallesi’nde bulunan Monheim Yalısı’nın icradan satışı İstanbul Anadolu İcra Müdürlüğü’nde yapılacak. Yalı için belirlenen bedel 80 milyon 873 bin lira. İlk ihale 18 Ağustos’ta yapılacak. İlk ihalede alıcı çıkmaması durumunda 11 Eylül günü ihale yenilenecek.

Tekstilbank’ın, alacağına karşılık, satışa çıkardığı Monheim Yalısı daha önce de satışa çıkarılmış ancak, değerinin altında satışa çıkarıldığı için itiraza konu olmuştu. Yalı daha önce 40 milyon 811 bin liraya satılmıştı.

Yapılan itiraz doğrultusunda hazırlanan bilirkişi raporları ile yalının değeri yeniden belirlendi. Yeniden hazırlanan rapor sonrası yalının değeri de arttı.

2 dönüme yakın bir alan üzerine kurulu yalı bahçesi için “Bitki cenneti” ifadesi kullanılıyor. Yalının bahçesindeki bitkilerin değeri 1 milyon 304 bin lira olarak belirlendi. Söz konusu bitkiler arasında fıstık çamı için 290 bin liralık bir bedel belirlendi.

İcradan satışa konulan Prenses İkbal Monheim Yalısı 1971-72 yıllarında Dr. Mürse Saviç tarafından Mimar Sedad Hakkı Eldem’e yaptırıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/monheim-yalisi-icradan-satilacak_131607.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!