Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Muğla Özel İdare Gayrimenkul Zengini

58. hükümetin kamu arazi ve tesislerinin satılacağı açıklamasından sonra gözler kamu mallarına çevrildi. Sadece Muğla'daki özel idare mallarının de

Akşamb>58. hükümetin kamu arazi ve tesislerinin satılacağı açıklamasından sonra gözler kamu mallarına çevrildi. Sadece Muğla'daki özel idare mallarının değerinin trilyonları bulduğu belirtildi.

Hala Atatürk İlköğretim Okulu'nun arka bahçesinde inşa edilen işhanında hizmet veren Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü'nün tam bir gayrimenkul zengini olduğu bildirildi. Özel İdare'nin İl genelindeki taşınmazlarının bazılarının dökümü şöyle: Marmaris ve Datça'da 2 otel, Gökova'da Sakar Dinlenme Tesisi, Azmak'ta restoran, Fethiye'de öğrenci yurdu, ilçelerde 70 dükkan, Muğla merkezde 3 fabrika binası, bir fabrika, misafirhaneler, kreş ve Fen Lisesi, Gazeteciler Cemiyeti, Müftülük ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na tahsisli binaların yanında 57 lojman, 2 vali ve 11 kaymakam evi ile Recai Gürel Caddesi'nde bir işhanı. Muğla İl Özel İdaresi çok sayıda otel ve restoran gibi turistik tesislere de sahip. Datça'daki turistik tesis 'öğretmen Evi' olarak kullanılırken, Marmaris'teki turistik tesis ise bir vakfa turizm eğitiminde kullanılmak üzere tahsisli durumda. Gökova-Sakar'daki turistik tesis 'Net Dinlenme Tesisi' olarak, Azmak'taki tesis ise restoran olarak hizmet veriyor. Muğla il merkezinde bir kreşe sahip olan özel idare, Fethiye'de de bir öğrenci yurduna sahip. Bu yurttan da kira geliri sağlanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mugla-ozel-idare-gayrimenkul-zengini_2460.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!