Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Muğla'da Dev Yatırım

Muğla, Ticaret ve Turizm Üssü Oluyor

ABAŞ Prefabrik A.Ş., Muğla Ticaret Odası'yla birlikte Muğla'nın gelişmesinde önemli rol oynayacak dev bir projeye imza atıyor. İçinde 99 işyeri

Yeni Asırb>ABAŞ Prefabrik A.Ş., Muğla Ticaret Odası'yla birlikte Muğla'nın gelişmesinde önemli rol oynayacak dev bir projeye imza atıyor. İçinde 99 işyerinin yanısıra dev bir fuar alanı ve outlet centerın bulunacağı Bayır Beldesi'ndeki Muğla Ticaret Merkezi'nin temeli geçtiğimiz günlerde atıldı. 10 trilyona malolacak proje, yıllardır Bodrum, Marmaris gibi turistik ilçelerinin arka planında kalan Muğla'yı turizm sektörünün ticaret üssü haline getirmeyi amaçlıyor.

18 ayda biter
ABAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Merttürk, 150 bin metrekare alanda 45 bin metrekare ticari alana sahip olacak merkezi 18 ayda bitireceklerini söyledi.
Merkezdeki işyerlerinin yüzde 60'ının şimdiden rezerve edildiğini ifade eden Merttürk, "Merkez, gıda toptancılığı ağırlıklı olacak. Ayrıca TOBB'un desteğiyle fuar alanını daha genişletmeyi planlıyoruz. Merkez, turizm bölgelerine satış yapan firmaların, ürünlerini depolayacağı bir lojistik nokta olacak" dedi. İnşaat bittikten sonra alanın yüzde 20'sini Muğla Ticaret Odası'na devredeceklerini belirten Merttürk, yüzde 80'inin kullanım hakkının da ABAŞ'ın olacağını belirtti.
Merttürk, ayrıca merkeze ulaşımı kolaylaştırmak için Bayır Belediyesi'yle köprü ve kavşak projesi için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Muğla Ticaret Odası Başkanı Saim Gürsoy, kapalı bir ekonominin hüküm sürdüğü Muğla'nın artık ticaret merkezi olmak istediğini kaydetti. Gürsoy, "Şimdiye kadar sahil kesiminin taleplerine yanıt verilemiyordu. Muğla'nın ideal bir merkez olacağından hareket ederek, turizm yörelerinin planlı büyümesine katkı sağlayacak Ticaret Merkezi projesini hayata geçirdik" dedi.

100 işyeri var
Şehir merkezi'ne 5 km uzaklıkta olan Bodrum, Marmaris karayollarının üstünde yer alan Ticaret Merkezi 150 bin m2 alanda 46 bin m2 kapalı alana sahip olacak. 12 blok halinde inşa edilecek olan Ticaret Merkezi'nde en küçüğü 195, en büyüğü 848 m2 olan toplam 100 işyeri bulunacak. 7.500 m2 fuar, 2.400 m2 de idari ve sosyal merkez alanı ile toplam 99 işyeri bulunucak.
Ticaret Merkezi'nde 2 bin 400 m2'lik kapalı alanda yer alan idari ve sosyal tesis, merkezin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde projelendirildi. Ticaret Merkezi'nde banka hizmetlerinin yanında alışveriş merkezi, düğün salonu ile toplantılarda kullanılmak üzere konferans salonu bulunacak.


http://www.yapi.com.tr/haberler/mugla-ticaret-ve-turizm-ussu-oluyor_4728.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!