Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Muğla’da Duble Yol Atağı

Muğla’da geçtiğimiz yıl içinde başlayan duble yol çalışmalarının devamı turizm yolları ile devam ediyor.

NTV-MSNBCb>Muğla’da geçtiğimiz yıl içinde başlayan duble yol çalışmalarının devamı turizm yolları ile devam ediyor.

Muğla Valisi Hüseyin Aksoy, Marmaris, Bodrum ve Fethiye gibi önemli turizm merkezlerinin bulunduğu Muğla ve yöresinde, ülke turizmine olumlu katkılar sağlayacak olan bölünmüş yolların yapımına hız verildiğini söyledi.

Türk turizminin önemli merkezlerinden olan Muğla’da büyük sıkıntı konusu olan yollarla ilgili çalışmalar sürüyor. Bodrum, Fethiye ve Marmaris’e giden yollarda genişleme çalışmaları tüm hızıyla sürerken, bölgeye gelecek olan yerli ve yabancı turistlerin daha rahat seyahat etmeleri amaçlanıyor.
Muğla Valisi Hüseyin Aksoy’un verdiği bilgiye göre, Muğla_ Marmaris karayolu güzergahında Gülağzı Yol kavşağı ile Sakar geçidindeki Kızılağaç Köyü arasındaki 7.2 kilometrelik yol ile, Bölge Trafik Müdürlüğü kavşağı ile Yaraş Köyü arasındaki 8 kilometrelik bölünmüş yolun yapımı da Muğla’daki kamu kuruluşlarının makine güçlerinin birleştirilmesi uygulamasıyla gerçekleştiriliyor.
Ayrıca, Bodrum İlçesinde, Bitez yol kavşağı ile, Yalıkavak yol kavşağı arasındaki 2,2 kilometrelik bölünmüş yolun yapımı için, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca, Turizm Alt Yapısı için Valilik emrine gönderilen 800 bin YTL ödenek, Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü’ne verildi.
Aynı şekilde, Karabörtlen-Toparlar arasındaki bölünmüş yolun yapımı için de Valilikçe 1 milyon YTL ek ödenek sağlandığı belirtildi. Karayolları’nca ihalesi yapılarak yapımına başlanan bölünmüş yollar ise, Muğla çıkışı ile Gülağzı yol kavşağı arasındaki yolun yapımı, 824 bin YTL geçtiğimiz Eylül ayında ihale edildi. Bu yolun, 2005 yılı içinde tamamlanması planlanıyor.

Kızılağaç Köyü ile, Gökova yol kavşağı arasındaki yolun yapımı da, Aralık ayında 3 milyon 339 bin YTL bedelle ihale edildi. Bu yolun 2006 yılı içinde tamamlanarak, hizmete verilmesi planlanıyor. Gökova yol kavşağıyla, Karabörtlen Köprüsü arasındaki duble yolun yapımı ise, 1 milyon 797 bin YTL bedelle ihale edilerek, inşaatına başlandı. Bu yolun 2005 yılında tamamlanması hedefleniyor. Karabörtlen köprüsü ile, Toparlar Beldesi arasındaki bölünmüş yolun yapımı için de, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca Turizm Alt Yapısı için Valilik emrine gönderilen 1 milyon YTL ek ödenek Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü’ne aktarımı yapıldı.

Bu yolun, 2005 yılında tamamlanabilmesi için 5 milyon YTL ödeneğe ihtiyaç olduğu belirtildi. Toparlar-Dalaman Çayı arasındaki bölünmüş yolun yapımı ile ilgili proje çalışmalarının sürdüğü, bu amaçla, 2005 yılından 964 bin YTL ödenek ayrıldığı kaydedildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/muglada-duble-yol-atagi_26209.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!