Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Murat Kurum: 2B Sorununu Mutlu Sonla Bitirdik

Üsküdar Kirazlıtepe'de açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Yaklaşık 15 bin vatandaşımızı ilgilendiren 2B problemimizi halletmiş olduk" dedi.

yapi.com.tr/AA
Murat Kurum: 2B Sorununu Mutlu Sonla Bitirdik

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Üsküdar Kirazlıtepe'de önemli açıklamalarda bulundu.

Muhtar adaylarıyla bir araya gelen Bakan Kurum, Üsküdar'daki 2B arazileri ve Kirazlıtepe bölgesindeki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kurum, Kirazlıtepe'de yapılacak projenin ruhsatlarını gösterdi.

Kurum, "Sayın Başkanımız vatandaşlarımıza söz verdi. O söz neticesinde biz 'mart ayında buraya başlayacağız' dedik. Önümüzdeki hafta Kirazlıtepe'de temeli atacağız. Bunlar da ruhsatları. Üsküdar'da yıllardır süren 2B sorununu nihayet mutlu sonla bitirdik. Yaklaşık 15 bin vatandaşımızı ilgilendiren bu sorunu tüm vatandaşlarımızın rızası çerçevesinde 2B problemimizi halletmiş olduk. Tüm problemleri etaplar halinde kısım kısım çözüyor olacağız" açıklamasında bulundu.

57 yıllık tapu sorunu
Kirazlıtepe kensel dönüşüm projesinde önemli bir aşamaya geldiklerini söyleyen Kurum, 180 bin metrekare büyüklüğündeki Kirazlıtepe'de 785 hak sahibinin olduğunu söyledi. Alanda 566 yapının bulunduğunu kaydeden Kurum, şunları söyledi:

"57 yıldır tapu sorunları çözülmedi. Kirazlıtepe bölgesinde bakanlık olarak biz belediyemizle işbirliği içinde yapım işine giriyoruz ve yapım sürecini başlatıyoruz. Bakanlık olarak bu bölgelere yürütülen uygulamaları hızlı ve etkin bir şekilde yürütülmesi için TOKİ Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, Üsküdar Belediyesi Başkanlığıyla işbirliği protokolü yaptık. Hızlı bir şekilde örnek bir uygulama yapmak için yola çıktık. 124 blokta zemin artı üçü, dördü geçmeyecek şekilde 184 bin metrekarelik inşaat alanı bulunuyor. Bu dönüşüm projesinin İstanbul'un silüetine, Üsküdar'a ve Kirazlıtepe'ye uygun olması için varımızı, yoğumuzu tüm enerjimizi buraya veriyoruz. Bunları yaparken tamamen vatandaşımızın rızası çerçevesinde yapıyoruz. Vatandaşımız içinde oturacak, hiçbir şekilde mağdur edilmeyecek. Yerinde dönüşüm kapsamında hiçbir hak sahibimizi alanın dışına göndermiyoruz. Sosyal dokuyu koruyacağımız bu projede yüzde 50'yi de yeşil alana ayırıyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/murat-kurum-2b-sorununu-mutlu-sonla-bitirdik_171139.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!