Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Murat Peşimden Çok Koştu - Doğru, Melkan için Her Hafta Barselona’ya Gittim

Melkan ve Murat Tabanlıoğlu çifti 14 yıldır beraber çalışıyor. Birlikte yaptıkları ilk projede tanıştıktan sonra Murat Tabanlıoğlu, Melkan Gürsel Tabanlıoğlu’nun peşini bırakmamış. Önce iş ortağı olmuşlar sonra da karı-koca. Benim de çalıştığım binada (Doğan Medya Center) tanışmış ve birbirlerine aşık olmuşlar.

Milliyet PAZAR
Murat Peşimden Çok Koştu - Doğru, Melkan için Her Hafta Barselona’ya Gittim

Melkan ve Murat Tabanlıoğlu çifti 14 yıldır beraber çalışıyor. Birlikte yaptıkları ilk projede tanıştıktan sonra Murat Tabanlıoğlu, Melkan Gürsel Tabanlıoğlu’nun peşini bırakmamış. Önce iş ortağı olmuşlar sonra da karı-koca. Benim de çalıştığım binada (Doğan Medya Center) tanışmış ve birbirlerine aşık olmuşlar. Çiftin imza attığı yapılar arasında İstanbul Modern, Kanyon, Levent Loft var. Çiftin son dönemdeki projeleri ise İstanbul Sapphire ve Arolat Mimarlık’la ortaklaşa gerçekleştirecekleri Zincirlikuyu’daki eski karayolları arazisinde yapılacak Zorlu Center.

Murat Tabanlıoğlu 20 yıldır, Melkan Gürsel Tabanlıoğlu 18 yıldır mimarlık yapıyor. İkisi de pek çok ödülün sahibi. 14 yıldır işte, 13 yıldır evde birlikteler. Dördüncü Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel’in torunu olan Melkan Gürsel Tabanlıoğlu şakacı ve komik. Kocasıyla ve kendisiyle ilgili espriler yapıyor. Fotoğraf çektirmeyi seviyor. Bıraksak saatlerce poz verebilir. Murat Tabanlıoğlu ise çok sakin biri. Pek çok erkek gibi sevmiyor “bu tip fotoğraf işlerini”. Daha samimi bir poz istediğimizde Melkan Tabanlıoğlu, “Ben işte Murat’la öyle çok samimi olmayı sevmem” diyor.  

Tabanlıoğlu çifti Nişantaşı’nda eski bir apartmanda oturuyor. Melkan hanım “Neden projesini kendi yaptığınız daha modern bir konutta değil de Nişantaşı’nda eski bir dairede yaşıyorsunuz?” sorusunu “Aşçılar kendi yaptıkları yemeği yemezler” esprisiyle cevaplıyor.

Karı-koca, birine özel bir ev yapmayı çok kişisel olarak nitelendirdikleri için bugüne kadar uzak durmuşlar genelde.. Ancak şimdi Dubai’de bir ev yapıyorlar. Melkan Tabanlıoğlu “Abu Dabi şeyhinin oğlu mimarlık ofisimizden çok modern bir ev istedi. Bu proje, ilk ciddi kişisel ev projemiz olacak” diyor. Yeni bir projenin daha haberini veriyor: “Gerçekleştirdiğimiz projelerden 17’si, 20 Kasım-22 Aralık tarihleri arasında Londra’da RIBA (İngiliz Kraliyet Mimar Birliği) galerisinde üç boyutlu olarak sergilenecek.”

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3
http://www.yapi.com.tr/haberler/murat-pesimden-cok-kostu---dogru-melkan-icin-her-hafta-barselonaya-gittim_64645.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!