Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Müteahhitler Etik İlkelere Bağlanıyor

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), müteahhitlik sektörüne yönelik etik kriterleri belirlemek için kolları sıvadı.

Referans Gazetesib>Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), müteahhitlik sektörüne yönelik etik kriterleri belirlemek için kolları sıvadı. TSE ile TMB arasında imzalanan işbirliği protokolüyle etik müteahhitlik kriterlerinin belirlenmesi için bir çalışma komisyonu oluşturulması kararlaştırıldı. Yine söz konusu protokolle TSE tarafından TMB'ye üye kuruluşlara kalite, çevre, iş sağlığı ve güvenliği vb konularda eğitim verilmesi, belgelendirme faaliyetlerinin tanıtılması ve teşvik edilmesi amaçlanıyor.

Bu kapsamda TSE ile TMB, etik müteahhitlik kriterlerini belirlemek amacıyla öncelikle bir komisyon oluşturacak. Bu komisyon çalışmaları kapsamında belirlenecek etik ilkeler doğrultusunda, daha sonra TSE isteyen müteahhitlik firmalarına belge verecek. Çalışmanın önümüzdeki yıl tamamlanması bekleniyor. Etik ilkelerin belirlenmesinden sonra TMB, üyelerine bu kriterlere uymalarını ya da bu konuda TSE tarafından verilecek belgeyi almalarını tavsiye edecek.

TMB yetkilileri etik kurallar belirlendikten sonra üyelerinin bu ilkelere bağlı kalmaları konusunda bir yaptırımları olamayacağını, ancak tavsiyede bulunabileceklerini söylüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/muteahhitler-etik-ilkelere-baglaniyor_54621.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!