Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Müteahhitler İçin Garanti Fonu

Yurtdışı müteahhitlik sektörünün teminat mektubu sorununu çözmek için, garanti fonu oluşturulması yönünde çalışma başlatıldı. Devlet Bakanı

NTV-MSNBCb>Yurtdışı müteahhitlik sektörünün teminat mektubu sorununu çözmek için, garanti fonu oluşturulması yönünde çalışma başlatıldı.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, müteahhitlik ve finans sektörleri temsilcilerinin, 1 Şubat’a kadar, Ziraat Bankası’nın getirdiği bu öneri üzerinde çalışacaklarını açıkladı.

Abdüllatif Şener, 14 Ocak’ta toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nun, yurtdışı müteahhitlik sektörünün sorunlarını ele aldığını söyledi. Şener, Ziraat Bankası’nın, “Teminat Mektubu Garanti Fonu” kurulması önerisinde bulunduğunu açıkladı.
Şener, “Fon oluşturulduğunda buna örneğin 100 firma katılacaktır. Fonun kaynakları, bankaların aldıkları komisyonların yarısı, her firmanın istediği teminatın yüzde 1’i kadar sabit komisyon, yine her firmanın 5 bin ila 60 bin dolar aidat olarak öngörülmektedir” dedi.
Şener, fonla, yaklaşık 5 milyar dolarlık teminat mektubu sağlanabileceğini kaydetti. Başbakan Yardımcısı, müteahhitlik ve finans sektörleri temsilcilerinin öneriyi değerlendirmeye alacaklarını ve çalışmalarını 1 Şubat’a kadar tamamlayacaklarını belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/muteahhitler-icin-garanti-fonu_22371.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!