Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mutfağa Standart Geliyor

Ahşap, mutfak ve banyo sektörünün önde gelen sanayicileri tarafından kurulan Mutfak ve Banyo Mobilyası Sanayici ve İthalatçıları Derneği (MUDER), m

Akşam
Mutfağa Standart Geliyor

b>Ahşap, mutfak ve banyo sektörünün önde gelen sanayicileri tarafından kurulan Mutfak ve Banyo Mobilyası Sanayici ve İthalatçıları Derneği (MUDER), mutfak mobilyalarına yeni standartlar getirmek için çalışmalara başladı.

MUDER Başkanı ve İtalyan Berloni ile Calligaris markalarının Türkiye distribütörlüğünü yürüten MUBADO'nun Genel Müdürü Mehmet Zeki İyibaş, 'MUDER olarak Standartlar Komitesi oluşturduk. TSE ile birlikte çalışıyoruz. Sektörle ilgili olarak özellikle İtalya ve Almanya'daki standartları inceliyoruz. Amacımız her üretici ile ithalatçının rahatlıkla üretip satabileceği asgari standartları belirlemek ve ülkemizde olması gerektiği şekilde mutfak satışının yapılması, gerekli kalite düzeyini sağlamak' diye konuştu. Bu standartlarla sektörün en büyük problemi olan kayıtdışılığın önünün kesileceğini de dikkat çeken İyibaş, Türk mutfak sektöründe yıllık cironun 300 milyon Euro olduğunu ve bu rakamın yüzde 80'inin merdivenaltı olarak tabir edilen kayıtdışı küçük firmalarca yapıldığını belirtti.

Aynı zamanda tüketiciyi bilinçlendirmek adına her yıl fuar düzenlediklerini bildiren İyibaş, 6-11 Nisan 2004'te TÜYAP Beylikdüzü'nde mutfak ve banyo sektörünün en önemli fuarına beşinci kez ev sahipliği yapacaklarını açıkladı. İyibaş, 'MUDER 2004'te, mutfak mobilyaları, banyo mobilyaları, entegre cihazlar, mutfak ve banyo tamamlayıcı ürünler gibi birçok ürün çeşidi sunulacak' diye konuştu.

--------------------------------------------------------------------------------

ARTIK FONKSİYONELLİK MODA

İyibaş, mutfak mobilyalarındaki son trendleri şöyle sıraladı: 'Düz yüzeyli lake kapaklar yeniden moda. Artık fonksiyonellik ön planda. Çekmecelerin genişliği 120 cm'e ve yüksekliği 30 cm'e kadar ulaşıyor. Geniş raflar ve şeffaf dolaplar rağbet görüyor. Metaller çok zor temizlendiği için genelde detaylarda tercih ediliyor Renklerde de sarı ve turuncular dikkat çekiyor.'

http://www.yapi.com.tr/haberler/mutfaga-standart-geliyor_9599.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!