Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Nabucco Hayal mi Oldu?

Nabucco’da İki İkmal Hattı Onaylandı

Nabucco Doğalgaz Boru Hattı projesi kapsamında, Türkiye-Gürcistan ve Türkiye-Irak sınırlarına bir ikmal hattı inşa edilecek. Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamaya göre, Nabucco Doğalgaz Boru Hattı projesinde yeni bir gelişmeye daha imza atıldı. Proje hissedarları Ankara’daki son yönlendirme komitesinde ikmal hattı konseptiyle ilgili bir

Milliyet Gazetesi
Nabucco’da İki İkmal Hattı Onaylandı

Nabucco Doğalgaz Boru Hattı projesi kapsamında, Türkiye-Gürcistan ve Türkiye-Irak sınırlarına bir ikmal hattı inşa edilecek. Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamaya göre, Nabucco Doğalgaz Boru Hattı projesinde yeni bir gelişmeye daha imza atıldı. Proje hissedarları Ankara’daki son yönlendirme komitesinde ikmal hattı konseptiyle ilgili bir değişiklik üzerinde anlaşmaya vardı.

Buna göre Gürcistan ve Irak’a uzanan iki ikmal hattı onaylandı ve bunların mühendislik çalışmalarının gerçekleştirilmesi yönünde karar alındı. Ancak Nabucco Gas Pipeline International, bölgedeki mevcut konjonktürden dolayı henüz Türk-İran sınırına yönelik üçüncü bir hat planlamadığını açıkladı.
Son gelişmeye göre Türkiye-Gürcistan ve Türkiye-Irak sınırlarına bir ikmal hattı inşa edilecek. Planlanan güzergah Azerbaycan, Türkmenistan ve Irak’tan gaz alacak Nabucco doğalgaz boru hattı için gaz temininde alternatif tedarik kaynakları sağlıyor.

Boru hattı Türkiye’nin doğu sınırını Bulgaristan, Romanya ve Macaristan üzerinden Orta Avrupa’nın en önemli gaz platformlarından biri olan Baumgarten’la (Avusturya) birleştirecek. Nabucco hissedarları: Botaş (Türkiye), Bulgarian Energy Holding (Bulgaristan), MOL (Macaristan), OMV (Avusturya), RWE (Almanya), Transgaz (Romanya).

ETİKETLER: enerji
http://www.yapi.com.tr/haberler/nabuccoda-iki-ikmal-hatti-onaylandi_82209.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!