Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Nabucco'nun İnşaat Çalışmaları 2013'de Başlayacak, Gecikme Beklenmiyor

Nabucco Uluslararası Doğalgaz Boru Hattı Şirketi, Nabucco ile ilgili inşaat çalışmalarının 2013 yılında başlamasının planlandığını belirterek, söz konusu çalışmalarda şu an için bir gecikme öngörmediklerini bildirdi. Şirketten, Nabucco Projesi'nin ertelenebileceğine dair yorumları içeren haberler üzerine yapılan yazılı açıklamada, Nabucco ile

yapi.com.tr / AA
Nabucco'nun İnşaat Çalışmaları 2013'de Başlayacak, Gecikme Beklenmiyor

Nabucco Uluslararası Doğalgaz Boru Hattı Şirketi, Nabucco ile ilgili inşaat çalışmalarının 2013 yılında başlamasının planlandığını belirterek, söz konusu çalışmalarda şu an için bir gecikme öngörmediklerini bildirdi.
Şirketten, Nabucco Projesi'nin ertelenebileceğine dair yorumları içeren haberler üzerine yapılan yazılı açıklamada, Nabucco ile ilgili takvim, doğalgaz kaynaklarının erişilebilirliğine bağlı bulunduğu belirtildi.
    
Açıklamada, ''Halihazırda, mevcut takvimi tekrar değerlendirmeden önce Şah Deniz II Konsorsiyumu'nun vereceği kararı beklemekteyiz. Nabucco ile ilgili inşaat çalışmalarının 2013 yılında başlaması planlanmaktadır ve söz konusu çalışmalarda şu an için bir gecikme öngörmüyoruz. İnşaat çalışmalarının 2017 sonu itibariyle tamamlanmasını ve böylelikle doğalgaz ihracatının gerçekleşeceği tarihe kadar her şeyin hazır olmasını amaçlıyoruz'' denildi.
    
Avusturya merkezli bir haber ajansı, Nabucco Projesi'nin ortaklarından birinin, boru hattından ilk doğalgaz sevkıyatının beklenenden bir yıl sonra gerçekleştirilebileceğini açıkladığını duyurmuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/nabucconun-insaat-calismalari-2013de-baslayacak-gecikme-beklenmiyor_89402.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!