Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Nato Zirvesi’nin Mobilyaları Nurus’tan

28-29 Haziran tarihlerinde İstanbul’da yapılacak Nato Zirvesi’nin 1000 kişilik basın merkezi, 26 devlet başkanının oturacağı özel tasarlanmış ana t

Hürriyet
Nato Zirvesi’nin Mobilyaları Nurus’tan

b>28-29 Haziran tarihlerinde İstanbul’da yapılacak Nato Zirvesi’nin 1000 kişilik basın merkezi, 26 devlet başkanının oturacağı özel tasarlanmış ana toplantı salonu, delegasyon ofisleri, ABD Başkanı George Bush ve Nato Genel Sekreteri’nin Odası Nurus tarafından tasarlandı.

Ofis mobilyası konusunda dünya çapında trend-setter olan Nurus, İstanbul’da önümüzdeki günlerde yapılacak olan Nato Zirvesi’nin mobilyalarını özel olarak tasarladı. Ana toplantı salonu, basın merkezi, delegasyon ofisleri, ABD Başkanı ve Nato Genel Sekreteri’nin odalarının mobilyalarını özel olarak dizayn eden Nurus, salonların düzenlemesini 22 Haziran’da tamamlayacak. Nurus’un bu projedeki rolü aslında mobilyaların tasarım ve uygulaması dışında projenin sponsoru olarak da içinde yer alması.

Tasarımlarına Şubat ayında başlanan ve Nisan ayında üretime geçilen proje, dört aylık bir süreçte Nurus’un en son teknolojiyle üretim yapan Ankara tesislerinde 35 kişilik mimari-montaj-lojistik kadrosuyla uygulamaya hazır hale getirildi.

Mimar Umur Aysal tarafından gerçekleştirilen projede, Lütfi Kırdar Rumeli Binası ve Anadolu Binası, Askeri Müze Ahmet Vefik Paşa Binası, Ahmet Muhtar Paşa Binası, Garaj Binası, Kültür Sitesi, bahçede kurulan bazı çadırlar, TRT Binası’nda Ofisler ve Cemal Reşit Rey’de bir bölüm olmak üzere birbirinden farklı komplekste çalışmalar yapıldı. Bu çalışmaların arasında 1000 kişilik basın merkezi, 26 devlet başkanının görüşmelerini gerçekleştireceği özel tasarlanmış ana toplantı salonu, delegasyon ofisleri, Amerika Başkanı George Bush ve Nato Genel Sekreteri Jaap de Hoop Scheffer’in odası da yer alıyor.

MASANIN ÇAPI 13,5 METRE

Nurus tarafından Nato Zirvesi’ne özel olarak tasarlanan ve ana toplantı salonunda bulunan masa 29 parçadan oluşuyor. Projenin en önemli bölümlerinden biri olan ve 26 devlet başkanının toplantılarını gerçekleştireceği masanın çapı 13,5 metre. Aynı salondaki bayrak direklerinin sehpaları, bankolar da dahil olmak üzere yine Nurus tarafından özel olarak tasarlandı.

Projenin en önemli bölümlerinden biri olan basın merkezi de toplam 1000 basın mensubu ve yöneticisinin faydalanabileceği şekilde dizayn edildi. 6’lı ve 8’li çalışma gruplarından oluşan dev salonda her türlü elektronik altyapı bulunuyor.

Projede yönetici odaları için Nurus’un I/X marka sistemi ve Luna markalı koltuk ve kanepeleri, basın merkezi ve delegasyon ofisleri için Silva.ops marka açık ofis sistemleri, bunların yanında Seben, Patara ve Biga markalı çalışma ve misafir koltukları kullanıldı. Basın merkezindeki 1000 kişilik salon hariç yaklaşık 750 kişilik çalışma mekanı hazırlanarak, tüm ofisleri ile yaklaşık 2000 kişinin faydalanacağı dev bir kompleks oluşturuldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/nato-zirvesinin-mobilyalari-nurustan_13483.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!