Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Neden BTMPlus…

BTMPLUS ile mantolaması yapılan binalar ani ısı farklılıklarından kaynaklanan yüzeysel gerilimlerden daha az etkileneceğinden, yüzeylerde çatlama dökülme olmaz; boyalar daha uzun süreli görselliklerini koruyabilirler, cephe bakım maliyetleri azalır.

yapi.com.tr
Neden BTMPlus…

arklı iklim koşullarının ve aynı anda farklı hava şartlarının görüldüğü ülkemizde, kullanılan ısı yalıtım sistemlerinden bu koşullarda uygulanabilmesi ve sonrasında aynı yüksek performansı gösterebilmesi beklenir. Bu ihtiyaç ve gereklilikten ötürü sürekli yenilikçi ve teknolojik ürünleri sektöre sunan BTM tüm iklim ve yapı şartlarına uyumlu dış cephe mantolama sistemi BTMPLUS'ı tasarladı.

Sistemde kullanılan tüm bileşenler her türlü hava şartlarına uygun ve uzun süre yüksek performans almak için geliştirildi. Isı yalıtım sistemlerinin en önemli bileşeni olan ısı yalıtım levhasında BTMPLUS içerisinde yer alan Polpan XPS bünyesine su almaz, dona karşı dayanıklıdır, uygulama sırasında ve depolamada ciddi kolaylık sağlar, BTMPLUS ısı yalıtım özelliğini binanın ömrü boyunca yitirmez.

Özellikle mevcut bir konuta ısı yalıtımı yapılmak istendiğinde en önemli zorluklardan bir tanesi uygulama sırasında yaşanan detaylardır. Daha önce ısı yalıtım kalınlığı düşünülmeden tasarlanmış bir dış cephede yalıtım yapmak amacıyla uygulanacak her kalınlık artışı binada mevcut sisteme adapte edilirken ekstra maliyetler ve güçlükler ortaya çıkarmaktadır. (Mevcut denizliklerin kısa kalması, doğrama kasalarının genişliği vb.) bu sıkıntıları BTMPLUS kullanarak azaltmak mümkün çünkü BTMPLUS dış cephe mantolama sisteminde kullanılan Polpan XPS ısı yalıtım levhası daha iyi ısı iletim katsayısına sahiptir. Bu sebepten BTMPLUS dış cephe mantolama sistemi kullanan binalar aynı yalıtımı sağlamak için EPS ısı yalıtım sistemlerine göre % 25'e kadar daha ince kullanılır böylece ciddi bir uygulama ve maliyet avantajı sağlanır.

Her iki yüzeyi pürüzlü olan Polpan XPS ısı yalıtım levhası hem sıva hemde yapıştırıcı yüzeye daha iyi bir tutunma sağlar. Levhalarda yer alan biniler sayesinde ısı köprülerinin oluşma riski minimize edilirken uygulamada daha düzgün yüzey oluşturmak için işçilik kolaylığı sağlanır. BTMPLUS ile mantolaması yapılan binalar ani ısı farklılıklarından kaynaklanan yüzeysel gerilimlerden daha az etkileneceğinden, yüzeylerde çatlama dökülme olmaz; boyalar daha uzun süreli görselliklerini koruyabilirler, cephe bakım maliyetleri azalır.

Hülya Yüzüak / BTMPlus Isı Yalıtım Sistem Müdürü

http://www.yapi.com.tr/haberler/neden-btmplus_71808.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!