Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Neden Hizmete Talip Oldum?

İzmir'in her geçen gün daha da ağırlaşan ve giderek kronikleşen ulaşımdan kentleşmeye, sağlıktan eğitime, işsizlikten toplumsal doku bozulmasına, yaşanabilir çevreden fiziksel ve sosyal altyapıya kadar birçok sorununa çözüm bulmak amacıyla elimi taşın altına koymayı yurttaşlık bilincinin ve İzmir halkına karşı duyduğum sorumluluğun gereği saydım.

Yeni Asır Gazetesi
Neden Hizmete Talip Oldum?

İzmir'in her geçen gün daha da ağırlaşan ve giderek kronikleşen ulaşımdan kentleşmeye, sağlıktan eğitime, işsizlikten toplumsal doku bozulmasına, yaşanabilir çevreden fiziksel ve sosyal altyapıya kadar birçok sorununa çözüm bulmak amacıyla elimi taşın altına koymayı yurttaşlık bilincinin ve İzmir halkına karşı duyduğum sorumluluğun gereği saydım.

Ayrıca; toplumun ve siyasetin bazı kesimlerinde yaşanan kirlenme, yozlaşma ve çürüme karşısında halkımızın saydam ve temiz siyaset özlemi, İzmirli hemşehrilerimizin, sivil toplum örgütlerinin ve her kesimden sade yurttaşın şahsıma duyduğu güven, beni 29 Mart yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanı aday adaylığı noktasına taşıdı.

Bu süreçte, geçmişte İzmir'e kazandırdığım projeler, edindiğim deneyim ve birikimler ile modern, çağdaş ve bir dünya şehri İzmir'i nasıl yaratacağıma ilişkin tasarılarımı kamuoyuna, basınımıza, diğer sivil ve örgütlü kesime sundum. Hiçbir siyasi partiye resmi bir aday adaylık başvurum olmamakla birlikte dolaylı da olsa İzmir için hizmete hazır olduğumu gösterdim.

İzmir'i markalaştırmak

25 yılda her türlü fiziksel, sosyal ve kültürel altyapısı, yeşil çevre dokusu, eğitim tesisleri, alışveriş merkezleri, ulaşım ve iletişim olanaklarıyla, İzmir'e Avrupa standardında 7 modern kent kazandıran, bu kentlerde 100 bin insanımızın mutlu, sağlıklı ve yarına güvenli bir biçimde özgürce yaşamalarına ortam hazırlayan ve İzmir'i 7 ayrı noktada gerdanlık gibi süsleyen Ege-Koop'un Genel Başkanı olarak İzmir'i yaşanabilir, modern ve marka kent yapmak en büyük idealimdir. Ege-Koop'un oluşturduğu her kent parçası, modern ve çağdaş bir belediyecilik örneğidir.

Belediyecilik hizmetinin alfabesi, insan odaklı yaklaşım, insana saygı, kenti ve kentliliği sevmek ve onlarla gönül ve akıl bağı kurmaktır.

Öte yandan, dürüst, şeffaf, hesap verebilen, (ben) merkezli değil, ortak aklı kendisine rehber kabul eden projeci bir anlayış; çağdaş belediyeciliğin ana eksenini oluşturmalıdır.

Temiz siyaset

Geriye bakanlar, ileriyi göremezler. Düne saplanıp kalanlar, yarının güzelliklerini yaşayamaz, umudunu soluyamazlar. Bundan sonraki süreçte, projecilik deneyimimi ve Ege-Koop'un kentçilik birikimini seçilecek belediye başkanlarımızın ve dolayısıyla İzmir halkının hizmetine sunmaya her an hazırım.

Ayrıca, 29 Mart'a kadar geçecek zaman diliminde, tüm adaylara eşit uzaklıkta ve eşit yakınlıkta bir duruş sergileyeceğimi, sadece temiz siyasetten, açıklıktan, etik değerlerden, ortak akıldan, projeci anlayıştan ve İzmir'i marka kent yapacak düşünce ve eylemlerden yana olacağım.

Çoğulcu ve katılımcı demokrasilerde esas olan, halkın desteği ve örgütlü toplumun gücüdür. Siyasi partilerin aday tespitinde halkın ve örgütlü toplumun eğilimlerini dikkate almadan, Ankara'da ve parti kulislerinde halktan kopuk karar almaları, demokrasiye de, projeci anlayışa da aykırıdır. Böylesine bir siyasi yaklaşımın zararını önce halk, sonra da o kararı alanlar görür.

Sonuç olarak: Her şey İzmir için, her şey İzmir halkının sağlıklı, mutlu, huzurlu ve barış içinde yaşayacağı mutlu bir geleceği içindir.

Hüseyin Aslan / Ege-Koop Genel Başkanı

http://www.yapi.com.tr/haberler/neden-hizmete-talip-oldum_66903.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!