Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

NEFFES'e Tam Not

Form’un %100 yerli Antiviral Hava Temizleyici cihazı NEFFES, Sağlık Bakanlığı onaylı, Ege Üniversitesi’ne bağlı akredite test firmasının yaptığı “havadaki bakteri dezenfeksiyon” testlerinden tam not aldı.

yapi.com.tr
NEFFES'e Tam Not

Tüm dünyada büyük karantinalara neden olan koronavirüs pandemisi, iç mekanlarda hava kalitesi ve temizliğinin önemini ortaya koydu. 56 yıldır iklimlendirme sektörüne yön veren Form, günümüzün sıra dışı şartlarında doğan yeni ihtiyaçlara da çözüm sunabilmek amacıyla ürettiği NEFFES Antiviral Hava Temizleyici’nin etkinliğine Sağlık Bakanlığı onaylı, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi’ne bağlı akredite test firmasından onay aldı. Aynı teste tabi tutulan diğer marka cihazlara kıyasla NEFFES, ortamdaki bakterilere karşı kısa sürede gösterdiği başarılı performansla öne geçti. NFS-1000 modelinin 30 dakikada havadaki bakterileri yüzde %99.9999 (Log 6) oranında temizlediği bu testle kanıtlanmış oldu. 

Yenidoğan sağlığını tehdit eden bakteriye karşı etkin çözüm
Form’un İzmir’deki fabrikasında %100 yerli olarak üretilen Neffes Antiviral Hava Temizleyici, sahip olduğu HEPA 13 filtre dahil 4’lü filtre yapısı ve UV-C sterilizasyon teknolojisi ile iç mekanların havasını bulaşıcı hastalık riskinden arındırarak güvenli bir hale getiriyor.

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı onaylı, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi bünyesindeki Egemikal  Analiz firmasının hava dezenfeksiyonu için özel tasarlanmış odasında NFS400 ve NFS1000 modelleri için yapılan testlerde, NEFFES’in, içindeki UV-C lambalar ile uzun süre havada asılı kalabilen bakterilere karşı etkinliği kanıtlandı. Tüm dünyada prematüre ve düşük doğum ağırlıklı yenidoğan ölümlerinin nedenlerinden biri olarak gösterilen Serratia marcescens isimli bakteri ve özellikle gözlerde alerjik reaksiyona neden olabilen Bacillus subtilis bakterisi üzerinde yapılan testlerde, NEFFES NFS-1000 modelinin yaklaşık 30 dakikalık bir çalışma sonrasında, ortamdaki bakterileri temizlemede %99.9999 (Log 6) oranında başarı elde ettiği kanıtlandı.

Solunum yoluyla bulaşan hastalıklara karşı mücadele
Mevcut teknolojisiyle virüslerin ve diğer mikro organizmaların DNA/RNA hücre yapılarını kalıcı şekilde bozarak Covid-19 gibi virüslerin de havada tutunmasını engelleyen NEFFES; mantar, küf gibi zararlı organizmaların oluşumunu da önlüyor. Ayrıca ortamdaki radon, aeresol gibi zararlı gazlar ile sigara dumanı gibi kötü kokuları da oldukça hızlı bir biçimde yok ediyor. Özellikle insanların uzun süre bir arada bulunduğu ortamlarda solunum yoluyla bulaşan hastalıklarla mücadelede oldukça etkili bir araç olan NEFFES, tekerlekleri sayesinde mobil kullanım kolaylığı da sağlıyor.

 

*

Form Şirketler Grubu Hakkında

1965 yılında kurulan Form Şirketler Grubu, grup bünyesinde yer alan 4 bağımsız firmasıyla merkezi, bireysel iklimlendirme ve endüstriyel uygulamalar alanında, yaşam kalitesini arttıracak cihazların üretim, satış ve satış sonrası faaliyetlerini sürdürmekte; rezidanslardan otellere, okullardan hastanelere her tür bina, iş merkezi, fabrika ve alışveriş merkezleri için iklimlendirme sistem çözümleri sunmaktadır.

Form Şirketler Grubu’nun merkez ofisi Maslak İstanbul'dadır. Ankara, Antalya, Adana, İzmir ve Bursa’da bölge müdürlükleri bulunmaktadır. Klima faaliyetlerinde merkezi klima sistemleri, VRF, split ve multi split klima cihazları temin eden Form Şirketler Grubu, aynı zamanda yerli imalat olarak günışığı aydınlatma sistemleri, doğal havalandırma-duman tahliye üniteleri, evaporatif soğutucular, fancoiller, ısı pompaları ve imzalanan lisans anlaşması kapsamında Lennox marka paket klimalar üretmektedir.

www.formgroup.com

http://www.yapi.com.tr/haberler/neffese-tam-not_184152.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!