Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Nemrut Dağı'nın Yoluna Parke Döşeniyor

UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Nemrut Dağı'na giden yollara parke taşı döşeniyor.

Zaman Gazetesib>UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Nemrut Dağı'na giden yollara parke taşı döşeniyor.

2006 yılında Nemrut Dağı ile Karadut Köyü arasındaki 7 kilometrelik yola kilitli parke taşı döşeme çalışmasının bitirilmesinin ardından, Nemrut Dağı ile Arsemia Ören yeri arasındaki stabilize yolda çalışmalar başladı. KÖYDES Projesi kapsamında 2 bin 500 metre uzunluğundaki stabilize yola 15 bin metrekare kilitli parke taş döşenecek.

Adıyaman Valisi Halil Işık, 2007 yılı yatırım programına alınan ve 2008 yılı içerisinde bitirilmesi hedeflenen Arsemia, Nemrut Dağı arasındaki yolun 424 bin YTL'ye ihale edildiği söyledi. Vali Işık, Nemrut Dağında fiziki alt yapıyı iyi bir konuma getirmek gerektiğini söyleyerek,"Adıyaman valiliği olarak bunun bilincindeyiz. Öncelikle Nemrut yolu üzerindeki köylerimizin kanalizasyon sorunlarını çözmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

Nemrut Dağı ile Karadut Köyü arasındaki yol yapım çalışmalarına 2 milyon 287 bin YTL bedelle yapıldığını ve çalışmaların 3 yıl sürdüğünü ifade eden Vali Işık, "Bu çalışmalar kapsamında Karadut Köyü içersinde alt yapı sorununu çözdükten sonra köy içini 63 bin YTL harcayarak kilitli parke taş döşedik. Yol güzergahında bulunan bağlantı yolları ile köylerin alt yapı ve üst yapılarında çalışmalarda bulunacağız. Bütün bağlantı yolları ve köyleri de çalışmalarımızı tamamladığımızda fiziki alt yapımız hazır hale gelecek" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/nemrut-daginin-yoluna-parke-doseniyor_57622.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!