Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

New York'ta Cami Yapılacak

Diyanet yetkilisi Tekin, Brooklyn bölgesinin Brighton semtinde inşası planlanan caminin temelinin birkaç ay içinde atılacağını belirterek, inşaatın da

Hürriyet
New York'ta Cami Yapılacak

iyanet yetkilisi Tekin, Brooklyn bölgesinin Brighton semtinde inşası planlanan caminin temelinin birkaç ay içinde atılacağını belirterek, inşaatın da bir yıl içinde bitirilmesinin öngörüldüğünü kaydetti.

Yaklaşık 500 metrekarelik alanda ve 4 katlı planlanan ibadethanenin kubbesi ve minaresiyle New York ve Brooklyn'in en büyük camilerinden olacağını belirten Tekin, temel atmak için Diyanet Vakfı'ndan yaklaşık 100 bin dolar kaynak aktarıldığını, inşaatın sonradan toplanacak yardım ve başka kaynaklarla tamamlanmasına çalışılacağını ifade etti.

New York ve çevresinde çeşitli tarikat ve cemaatlere ait çocuklara yönelik kamp ve yurtlar bulunduğu duyumlarını aldıklarını kaydeden Tekin, bu nedenle Diyanet İşleri Başkanlığı'nın denetimindeki camilerin önemine dikkat çekti.

Tekin, bu amaçla Türkiye Diyanet Vakfı'nın son olarak New Jersey eyaletinde 600 bin dolar ödeyerek Yunus Emre Camii ve konferans salonu ile New York'un Queens bölgesinde 400 bin dolar ödeyerek bir başka caminin mülkiyetini aldığını söyledi.

ABD'de Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı 11 cami bulunduğunu ve bunların her birinde birer Türk din görevlisi bulunduğunu belirten Tekin, ABD gibi geniş bir ülkede yaşayan Türklerin sayısı düşünüldüğünde cami sayısının az olduğunu kaydetti. Brooklyn'de inşa edilecek caminin maliyetinin 500 bin ila 600 bin doları bulması bekleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/new-yorkta-cami-yapilacak_5064.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!