Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

''Nihayet Yabancılara Satış Konusunda Engelleri Aşmaya Başlayacağız''

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya, yabancılara gayrimenkul satışının önünün açılmasıyla ilgili olarak, ''Bakanımızın yaptığı bu açıklama neticesinde alınacak karar, yabancılara konut satışında Türkiye'yi yılda en az 10 milyar dolar seviyesine taşıyacaktır'' dedi.

yapi.com.tr / AA
''Nihayet Yabancılara Satış Konusunda Engelleri Aşmaya Başlayacağız''

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın önceki gün ''Mütekabiliyet esasına bakmaksızın yabancılara gayrimenkul satışının önünü açacağız'' açıklamalarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, yabancılara satış konusunda köklü bir değişiklik yapılarak, Türkiye'ye olan ilgiyi arttırmak ve canlandırmak gerektiğini belirtti.

Uğur Dumankaya, şunları kaydetti:

''Var olan cari açık problemine karşın yıllardır dışarıdan gelecek kaynak engelleniyordu. Nihayet yabancılara satış konusunda engelleri aşmaya başlayacağız. Bu hem Türkiye ekonomisi hem de inşaat sektörü açısından çok olumlu ve mutluluk verici bir haber. Özellikle Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetlerinden talep artacaktır.

Başlangıçta yabancıya konut satışı sınırlı olacaktır. Firmaların iç organizasyonlarını geliştirip bu bölgelerde proaktif çalışmalar içerisinde olması gerekir. Devletin de gerekli düzenlemeleri yapması, teşvikler ile sektörün önünü açmasından sonra, sektörün büyük oyuncularının bir araya gelip örgütlenmesi, bu konu üzerine kurulacak bir dernek ile çalışmalara başlaması gerekir. Ancak bu şekilde bir organize hareket söz konusu olduğunda yabancı yatırımcıya yönelik yapılacak pazarlama çalışmaları sonuç verecektir. Özellikle yurtdışı fuarlara katılım ve o bölgelerde yapılacak reklam çalışmaları satış rakamları her yıl katlanarak artacaktır. Bakanımızın yaptığı bu açıklama neticesinde alınacak karar, yabancılara konut satışında Türkiye'yi yılda en az 10 milyar dolar seviyesine taşıyacaktır.''

Çıkartılacak bu yasa ile yabancıların özellikle İstanbul'a ve şehir merkezlerine olan ilgisini kolaylıkla çekebileceklerini ifade eden Dumankaya, yatırımcıya ayrıca İstanbul'un yakın çevresinde İstanbul'a ulaşımın kolay olduğu bölgelerde sunulacak yeni projeler ile farklı seçenekler sunabileceklerini vurguladı.

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/nihayet-yabancilara-satis-konusunda-engelleri-asmaya-baslayacagiz_89150.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!