Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Nuh Çimento Üretimini 2 Milyon Ton Daha Arttırmayı Planlıyor

Nuh Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Atalay Şahinoğlu, yeni yatırımlar sonrası çimento üretimini yıllık 2 milyon ton arttıracaklarını söyledi

Ticaretb>Nuh Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Atalay Şahinoğlu, yeni yatırımlar sonrası çimento üretimini yıllık 2 milyon ton arttıracaklarını söyledi.

Şahinoğlu, yaptığı açıklamada, halen verimliliği öne çıkaran bir anlayış ve mevcut teknolojiyle yaptıkları üretimi arttıracak yatırımların önümüzdeki yılın Eylül ayı sonunda tamamlanacağını ifade ederek, “Yeni yatırımlarımızla, 2.4 milyon ton olan yıllık çimento üretimini 2 milyon ton arttırmayı planlıyoruz” dedi.

Yatırımların yüzde 50’sinin özkaynaklara dayalı olduğunu belirten Şahinoğlu, şunları kaydetti: “Yatırımlar için 45 milyon dolarlık dış kredi kullanıyoruz. Bunun karşılığını almak için her yıl ortalama 70 milyon dolarlık ihracat yapmamız gerekir. Geçen yıl, mevcut üretimin yüzde 45’ini, yani 1.1 milyon tonunu ihraç ettik. Bu ihracatın 600 bin tonu Euro, 500 bin tonu da ABD Doları karşılığıdır. Kapasiteyi 2 milyon ton arttırınca İtalya, İspanya, Portekiz, Hollanda, Fransa, Afrika ve Amerika’ya kadar klinker ve torba çimento satışı yapacağız.”

Atalay Şahinoğlu, yılda 4.5 milyon ton klinker üretimini sağlayacak optimum büyüklüğe sahip olduklarını ve 2005 yılında da ihracat bombardımanı başlatacaklarını sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/nuh-cimento-uretimini-2-milyon-ton-daha-arttirmayi-planliyor_5066.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!