Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Nükleer İhale İlanına Sayıştay Rötarı

Nükleer santral yapımı için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın daha önce 21 Şubat 2008 olarak belirlediği davet ilanı tarihinin, Sayıştay'ın görüşü henüz alınmadığı için birkaç gün ertelenmesi durumu ortaya çıktı.

Referans Gazetesiükleer santral yapımı için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın daha önce 21 Şubat 2008 olarak belirlediği davet ilanı tarihinin, Sayıştay'ın görüşü henüz alınmadığı için birkaç gün ertelenmesi durumu ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından hazırlanan "Nükleer Güç Santrallerinin Kurulması ve İşletilmesi ile Enerji Satışına İlişkin Kanun Kapsamında Tekliflerin Yapılması ve Değerlendirilmesi ile Teşvikler Hakkında Yönetmelik Taslağı", görüşü alınması için Sayıştay'a gönderildi. Nükleer santrali yapacak firmalara sunulacak teşvikler, santral yapımı için düzenlenecek yarışmanın usul ve esasları, şartnamenin nasıl düzenleneceği ve tekliflerin değerlendirme yönteminin belirlendiği söz konusu yönetmelik, kamu harcamalarını denetleyen devlet kurumu Sayıştay tarafından incelenecek. Sayıştay'ın söz konusu incelemesini bugünkü toplantısında yapacağı da vurgulandı.

Sayıştay'ın incelemesinin ardından, şu anda bakanlar kurulunda olan söz konusu yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girecek, ardından da Enerji Bakanlığı davet ilanına çıkacak.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/nukleer-ihale-ilanina-sayistay-rotari_59682.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!